Чи можливий напад Китаю на Росію?

Китай почав розгортати свої військові сили поблизу кордону з Росією – ймовірно, він планує відхопити території після розвалу РФ. Таку думку висловив військовий експерт, військовий льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

“Китайці досить-таки впевнено розгортають свої військові сили якраз на кордоні з Росією. Чому? Тому що вони прогнозують (у них кроки тисячолітні) в певний час розвал Російської імперії. Вони не будуть нападати на РФ, поки вона буде в тому вигляді, в якому є зараз. А як тільки почне Росія розвалюватися, що зроблять китайці? Одразу побіжать, скільки буде сил, і будуть бігти на північ, до Білого моря, відновлювати свої історичні китайські землі. До Білого моря – це Байкал, це Бурятія, а далі до Сахаліну, до Владивостока. Ці землі вони однозначно “відгребуть”, щойно Росія почне розвалюватися”, – розповів він.

Світан припустив, що цей сценарій світ спостерігатиме у найближчі 10 років. Водночас він зауважив, що росіяни навряд чи встигнуть напасти на Європу.

“Не в сенсі, що не готуються – готуються, але не встигнуть. Їм треба років п’ять після заморожування бойових дій на нашій території, а це навряд чи буде. Хоча зараз, звісно, всі сили кинуті на те, щоб заморозити бойові дії, які б дали можливість росіянам перезарядитися, – вважає експерт.

Росіяни сподіваються отримати від Китаю кредити в юанях. Переговори з китайськими партнерами йдуть уже давно. Поки що рішення немає.

Крім того, вже кілька місяців ширяться чутки про те, що Пекін надає Москві допомогу для війни проти України. Міністр закордонних справ Китаю Ван І запевняє, що вони не постачають зброю Російській Федерації.