19 березня був останнім днем відправлення реєстраційних документів для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, як повідомляє офіційний сайт Українського центру оцінювання якості освіти Міносвіти.

Станом на 12 березня 2018 року зареєструвалося по Україні 208 499 осіб – цьогорічних і минулорічних випускників шкіл, коледжів, ПТУ, які планують продовжити навчання у вузах України. І ця умова обов’язкова.

Найбільше учасників у Києві (18 310), Харківській (17307), Дніпропетровській (16 980), Львівській (15 411), Одеській (12 354) областях. З Вінницької області, за даними Центру оцінювання якості освіти, подали заявки на участь у ЗНО всього трохи більше 8 тисяч учасників, з яких по Вінниці здавати ЗНО виявили бажання понад 3 тисячі осіб.

Випускники кажуть, що не хочуть складати ЗНО, бо мріють про популярні затребувані робітничі професії: кондитерів, продавців, перукарів.

– Мої батьки вчителі. Але це дуже виснажлива професія, яка забирає весь навіть вільний час, – розповідає Вероніка із Вінниці. – Я два останні роки визначаюся: ким бути? І все більше розумію, що хочу стати кухарем-кондитером. Моя подружка йде на візажиста. Це дуже популярно, є куди працевлаштуватися, робота позмінна, а не кожен день, і оплата більше 10 тисяч грн. у Вінниці. Й часу достатньо залишається на себе.

А ще з кожним роком все більше молоді їде на навчання за кордон. Зокрема у Польщу. У Вінниці навіть працює координуючий центр, де допомагають зі вступом у вузи цієї країни. Або ж у Францію, з навчальними закладами якої уклало угоди наше Заболотнянське училище.