Папа Римський Франциск у записаному в лютому інтерв’ю заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та почати переговори з країною-агресором.
Зазначається, що свої коментарі Франциск зробив в інтерв’ю, записаному минулого місяця для швейцарської телерадіокомпанії RSI, текстову версію якого вже оприлюднено. Саме інтерв’ю вийде в ефір 20 березня.
Франциска запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто вважає, що Україна повинна здатися, оскільки не змогла дати відсіч російським військам, і тими, хто стверджує, що це легітимізує дії агресора. Інтерв’юер використав у запитанні термін “білий прапор”.
Пряма мова Франциска: “Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора, і веде переговори”.
“Слово “переговори” – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори”.
Reuters зазначає, що Франциск вперше вжив такі терміни, як “білий прапор” або “переможений”, обговорюючи війну в Україні, хоча в минулому говорив про необхідність переговорів.
“Можна відчувати сором, але скільки загиблих вона (війна) принесе в кінцевому підсумку? (Треба) вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником”, – сказав Франциск, згадавши Туреччину серед країн, які запропонували свою кандидатуру.
“Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гірше”, – додав Папа. На запитання, чи готовий він бути посередником, Франциск відповів: “Я тут”.
В іншій частині інтерв’ю, говорячи про війну між Ізраїлем і ХАМАСом, Франциск сказав: “Переговори ніколи не є капітуляцією”.
Як Вам такий папа?
Тим часом, преслужба Ватикану заявила ось що: Понтифік не мав на увазі капітуляцію України, — керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні прокоментував агентству ANSA розтиражовану заяву Папи Франциска про необхідність «переговорів під білим прапором» для завершення війни в Україні.
«Папа використовує термін «білий прапор», запропонований його інтерв’юером зі швейцарської телерадіокомпанії RSI, щоб вказати ним на необхідність припинення військових дій, досягнення перемир’я за допомогою сміливості переговорів.
В іншому місці інтерв’ю, говорячи про іншу конфліктну ситуацію, але посилаючись на кожну військову ситуацію взагалі, Папа чітко заявив: «переговори ніколи не є капітуляцією», — наголосив Бруні.
Він додав, що думка Франциска залишається незмінною упродовж останніх років і він підтримує Україну.
Бруні нагадав про заяву Франциска з нагоди другої річниці війни в Україні, де він «підтвердив свою глибоку прихильність до змученого українського народу і молиться за всіх, зокрема за численних невинних жертв та благає про те, щоб знайшлася та частка людяності, яка дозволить створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого і тривалого миру».
Послухайте, а може хватить уже цих дивних ляпів – не так зрозуміли, не з того боку подивились?
Якщо воно так, то має бути чітко і аргументовано! А то мало не щомісяця Папа каже, а потім його тлумачать.