Креативне молодіжне мислення у повній мірі проявилось під час студентського балу у Вінницькому технічному фаховому коледжі 27 березня. Дата знакова, адже цього дня людство відзначає Міжнародний день театру.

Отже, театралізоване дійство у стилі 60-70-х років минулого століття — період, до речі, майже незнайомий сучасній молоді, але такий пам’ятний людям післявоєнного покоління! – відбувалось у вигляді розкованої світської вечірки. Дрес-код учасників відповідав моді тих часів — крепдешинові сукні (де вони їх тільки взяли?), відповідні зачіски, краватки-метелики, джаз-банд у чорних окулярах ( і у вишиванках!), стиляги, модні пісні і музика…

Намалюй мені ніч, коли зорі багряні

Вирушають у путь, щоб згоріть…

Неймовірні дівчата і хлопці буквально злітали над паркетом у танці!

– Червона лінія, головна ідея цього заходу — відтворення сторінок історії, пов’язаних з нашою самоідентичністю, із формуванням культури України, – розповіла Наталя Паламарчук, заступник директора ВТФК.

– Чому саме 60-70-ті роки? Тому що це яскравий період, коли створювалось українське авангардне мистецтво –  фільм “Тіні забутих предків” Параджанова”, пісні Івасюка, вірші Василя Стуса, Вінграновського, символічні картини Алли Горської. Але Володимир Івасюк загинув 30-річним, його знищили кадебісти. Гірка доля, рання смерть настигла Стуса, Параджанова, Горську, а ще Чорновола та багатьох-багатьох дисидентів-“шістдесятників”.

Творчість незламних! Тих, хто не здався і не підкорився… Вони творили для того, щоб українці позбавились комплексу меншовартості, щоб знали і пам’ятали, хто вони є! Цього вечора молодь доторкнулась до творчості митців і відчула себе носіями самобутньої української культури.

На аукціоні під час студентського балу розіграли розмальовану художниками бойову гільзу. Навіть нашому кореспонденту пощастило взяти участь у благодійній акції  і продавати лимонад — хтось клав у копилку дві гривні, а хтось двісті. Зібрані гроші, благодійні пожертви пішли на виготовлення замовлених військовими двох зарядних підстанцій для ЗСУ.

А студенти отримали нагороди за перемогу у конкурсах “Романтична танцювальна пара”, “Стиляги вечірки” та ін. Зрозуміло, що такі студентські роки не забудуться ніколи.

Ірина ЗОНОВА
фото Ольги Крикун