Досвідчені городники кажуть, коли садити картоплю у відкритий ґрунт – робити це потрібно, щойно земля прогріється до +7-10 градусів Цельсія, середньодобова температура має бути такою ж. Якщо почати висаджувати культуру раніше, то саджанці (кільця) можуть замерзнути.

У народі завжди вважалося, що коли береза розпускає листя, можна починати висаджувати картоплю. Не можна садити картоплю у період злив і холодів, для цього підійдуть тільки сонячні сухі дні.

Українці звертають увагу на фази місяця під час городніх робіт. У жодному разі не можна висаджувати картоплю в дні молодика і повного місяця, найкраще запланувати посадку на Місяць, що росте. Коли ж садити картоплю у квітні, травні і навіть червні 2024 року:

Квітень – 1-5, 8-11, 28-30 число.
Травень – 1, 2, 5-10, 27-29 число.
Червень – 2-9 число.

Крім місячного календаря, має значення сорт картоплі. Наприклад, ранні сорти можна висаджувати, щойно настануть перші теплі дні. Зібрати врожай вийде через 55-60 днів після посадки. Середньоранні сорти садять із середини травня і збирають через 65-80 днів після посадки. Середньостиглу картоплю садять на початку травня і збирають урожай через 80-95 днів. Середньопізній сорт висаджують у середині або наприкінці травня, а викопують через 95-110 днів. Пізньостиглу картоплю, яка стійка до заморозків, садять ближче до літа і збирають через 120 днів.

Для того щоб зібрати гарний урожай, важливо не тільки врахувати терміни, а й зважати, на яку глибину садити картоплю, а також загальну процедуру посадки. Грядка для картоплі повинна добре освітлюватися сонцем, її потрібно перекопати і прибрати бур’яни. На кожен квадратний метр потрібно додати 8-10 кг компосту, перегною або іншого добрива.

Для посадки беруть пророслу картоплю, копають ямки глибиною 10 см і вкладають туди коренеплоди паростками вгору. Між кожною картоплею має бути відстань 30 см, а між рядами – по 70 см, після того, як усіх правил буде дотримано, можна закопувати лунки. Відразу після посадки поливати картоплю не потрібно, далі можна робити це 1 раз на 7-10 днів.