В Україні викрито злочинну групу на АТ «Укрзалізниця», яка заволоділа 94,7 млн грн на закупівлях трансформаторів за завищеними цінами під час війни. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стверджує, що викрито організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України.  Джерела «Економічної правди» повідомили, що групу очолює співробітник СБУ та ексрадник Офісу Президента  Артем Шило.

Шило організував підготовку та направлення до «Укрзалізниці» листа «Щодо загроз державній безпеці», який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами.

НАБУ зазначило, що компанію-переможця контролює громадянин Білорусі, який має зв’язки з РФ.

Бюро зазначило, що «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.

Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

Суд вже наклад арешт на 53 млн грн, які перебувають на банківських рахунках компанії-постачальника.

Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.