Відео з переміщенням хижаків 2 квітня оприлюднили в Telegram-каналі “Оперативний штаб Жмеринки”. На ньому видно дорослу особину, а також чотирьох цуценят, які йдуть полем. Тварини незважають на людей та зйомку.

Як ми вже повідомляли, 10 березня на сайті Шаргородської громади з’явилося повідомлення до мешканців про появу у районі вовків. Зазначалося, що хижаки помічені біля Жмеринки (на сухоставах), по трасі на Носківці, біля Коростівець, Тарасівки, Куриливець, Телиленець та Станіславчика.

“За свідченнями багатьох людей на території Жмеринського району з’явились вовки які не мігрують, а почали мешкати на постійній основі. Кількість точно не визначена, але не менше трьох у зграї. Ця ситуація не унікальна для нашого району, розповсюдження вовків почалося майже у всіх областях України. Особливістю вовків, що з’явилися у нашому районі є притуплене відчуття страху перед людьми і тяжіння до населених пунктів. Закликаємо проявити пильність, відповідальність, бути обережними на природі та контролювати дітей в прогулянках поза межами населених пунктів”, – йдеться у повідомленні.

Вовчі зграї можуть становити небезпеку для свійських тварин (в т.ч. і собак), розповсюджувати сказ, а також винищувати мисливських диких тварин (зайців, лисів, борсуків, диких кіз, кабанів, оленів, полюють навіть на бобрів). Вони також можуть нападати на людей.

Речник Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Станіслав Вовк розпові, що під час річного обліку диких звірів налічили 78 особин вовка, які проживають в межах Вінницької області.

Нещодавно за ініціативи Жмеринської районної військової адміністрації збиралося засідання щодо ситуації з збільшенням популяції вовків та лисиць на території району. Після чого направили звернення до Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній військовій адміністрації з проханням надати дозвіл на штучне регулювання м'ясоїдних тварин, тому що мисливство під час дії воєнного стану заборонено.

Після дозволу обласної комісії формуватимуть мисливські бригади, яким дадуть право полювати на вовків та лисиць. Хоча спеціалісти переконують, що добути хижаків весною складне завдання, тому що під час сезону вирощування потомства вони перебувають у норах. Зазвичай подібні заходи проводять взимку, коли є сніговий покрив та можна орієнтуватися за слідами.