Допомога від міжнародних партнерів: з німецького міста-партнера до Вінниці прибуло спеціальне реабілітаційне обладнання, яке слугуватиме як цивільним, так і військовим

Мюнстер, німецьке місто-партнер, відправило до Вінниці новий прилад для реабілітації місцевих мешканців.

Це спеціальний комплекс з підвісною системою, призначений для використання у реабілітаційному відділенні міської клінічної лікарні.

У міській клінічній лікарні реабілітаційне відділення функціонує лише рік, розповідає медична директорка з організації хірургічної допомоги та відновного лікування Тетяна Катілова. Нині це від­ділення розширюється, тож і потребує нового професійного обладнання.

«Реабілітаційне відділення нашого закладу розширюється, планується його вдосконалення. Воно працює вже рік. Розраховане на 40 ліжок. Зараз ми розширюємо його до 60 ліжок, робимо умови перебування наших пацієнтів максимально комфортними. Відповідно у нас актуальне питання доукомплектування сучасним реабілітаційним обладнанням», – говорить Тетяна Катілова.

Спеціальний реабілітаційний комплекс SPRINTEX, наданий Мюнстером, є біговою доріжкою з підвісною системою. Він призначений для лікування пацієнтів з різними патологіями, такими як неврологічні, серцево-легеневі хвороби та проблеми опорно-рухового апарату.

«Це комплексний підхід до лікування. Тобто ми можемо моніторити стан пацієнта. Бачити його показники під час тренування, регулювати навантаження, швидкість бігової доріжки. Підвісна система дозволяє зменшити навантаження на нижні кінцівки пацієнта і на ділянки хребта. Тут може бути комплексний підхід як для лікування неврологічних пацієнтів, постінсультних пацієнтів, з патологією периферичної нервової системи і опорно-рухового апарату», – додає медична директорка.

Це не перша допомога для реабілітаційного відділення від німецького міста-партнера. Муніципалітети Вінниці та Мюнстера постійно комунікують, розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

«Ця допомога є результатом тривалої взаємодії та підтримки дружніх відносин між містами. Нещодавно у Німеччині також відбулася міжнародна конференція, в якій брали участь і представники вінницьких закладів охорони здоров’я. Ми бачимо щиру зацікавленість ні­мецьких партнерів у допомозі Україні та Вінниці», – додає Олександр Шиш.

Зазначимо, разом з медичним обладнанням, Мюнстер також надав Вінниці спеціальний кран-маніпулятор для зведення муніципального житла.

Сергій Годун