Про це розповіли на сторінці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. До лікарні у Вінниці звернулась молода мама Лілія. Дитина бліда, незвичний кашель, холодні ручки. Ці симптоми спонукали жінку звернутися до фахівців. Проте діагностувати хворобу вдалося не одразу.

Під час одного з медичних оглядів фахівцями Інституту Амосова у Вінниці, завдяки професійності та досвіду доктор медичних наук Ярослав Труба запідозрив у дитини Синдром Бланда — Уайта — Гарланда. Після додаткових досліджень діагноз підтвердився і маленьку Стеллу екстрено реанімобілем було доправлено до Інституту.

«Дитина була у край важкому стані. Фракція викиду лівого шлуночка була 17 при нормі 70. Не можна було втрачати час, і вже на другий день дитині провели операцію. Це було класичне аномальне відходження лівої коронарної артерії від легеневої. Діагноз рідкісний і без операції шанси на життя були малі», – зазначено у повідомленні.

На жаль, цей діагноз практично неможливо побачити на ультразвуковому дослідженні до народження дитини. Але після народження, якщо діагностовано цей синдром, то потрібно негайно оперувати. Операція пройшла успішно. На разі дівчинці нічого не загрожує і в неї обов’язково буде щасливе дитинство і майбутнє. Наразі у неї скорочуваність шлуночка вже покращилася до 40 і буде відновлюватися до норми.