На хвилі дерусифікації і деколонізації в селі Перекоринці, що у Вінницькій області, місцева влада усунула з назви вулиці ім’я колишньої депутатки Верховної Ради Надії Савченко.
Про це написав у фейсбуці громадський активіст та співзасновник проєктів «Деколонізація. Україна» Вадим Поздняков.
У коментарях він дав посилання на розпорядження Мурованокуриловецької селищної голови (Могилів-Подільський район Вінницької області) від 22 березня 2024 року. Цим документом у межах територіальної громади «перейменовано назви вулиць та провулків». Так, у Роздолівському старостинському окрузі, в селі Перекоринці, вулиця Надії Савченко перейменована на вулицю Оболонську.
Як відомо, Надія Савченко, яка дуже швидко пройшла в Україні шлях від загального захоплення до загальної зневаги, досі має звання Героя України. Навіть незважаючи на інкримінування їй підготовки збройного нападу на Верховну Раду. Але справа в іншому. Присвоювати назву вулиці на честь фізичної особи можна лише після її смерті. Саме так записано в Законі України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». Та у 2015 році у Мурованокуриловецькій селищній громаді одну з вулиць таки перейменували на честь льотчиці. У тому ж році ім’я Надії Савченко отримала одна з площ на Черкащині у місті Ватутіне, яка до цього називалась імені Леніна.
Надія Савченко під час незаконного утримування під вартою у росії у 2014-2015 роках, заочно стала депутатом Верховної Ради України від партії «Батьківщина», а згодом — Героєм України. За подомленнями ЗМІ, пізніше вона виявилась заангажованою у агентурні структури кума російського диктатора путіна Віктора Медведчука, котрий був одним з очільників нині забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа — за життя».
Тепер зрозуміло, чому у великих американських містах просто нумерують вулиці. Ніякої політики і зайвих клопотів із перейменуваннями.
давати вулицям імена людей – це совковська шизофренія