Для людей, які перебувають у місцях позбавлення волі та висловлюють бажання бути мобілізованими до лав ЗСУ, у разі ухвалення відповідного законопроєкту, створюватимуться окремі підрозділи.
Про це в ефірі телемарафону Єдині новини повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
– Законодавство містить певні гарантії, які забезпечать, щоб імплементація закону була ефективною. Зокрема, це не тільки добровільна, тобто контрактна форма служби, а й створення окремих підрозділів, де служитимуть ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі. Щоб не було різного підходу, щоб хтось, раптом вийшовши з в’язниці, не опинився в “ужгородському котлі”, не виконуючи свій військовий обов’язок, – пояснив міністр.
Він зазначив, що такі мобілізовані могли б здійснювати завдання, не пов’язані із застосуванням зброї. Приміром, будувати фортифікації.
– Сучасна армія – це не тільки стрільба з автомата. Це багато фізичної роботи, яка не потребує використання зброї 24/7. Я думаю, що такі підрозділи можуть виконувати роботи з побудови інфраструктури, інженерних споруд, захисних споруд. Наші військові багато копають, я думаю, що тут наші “вихованці” можуть дати фору багатьом військовим – сказав він.
У жодному разі це не будуть “штрафбати”.
Як ми вже повідомляли, Верховна Рада 10 квітня ухвалила у першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Даний законопроєкт ухвалено лише у першому читанні, тому станом на зараз мобілізація таких осіб неможлива.