За підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» голова Вінниць­кого міського осередку громадського об’єднання «Ми — Вінничани» Сергій Кудлаєнко організував безкоштовний медогляд для дітей військово­службовців, багатодітних родин та родин, які потребують підтримки.

З цією метою у Вінницю приїхала команда лікарів з «Охматдиту»: лі­кар-гематолог, лікар-педіатр, лікар-алерголог, гастроентеролог, лікар-невропатолог, лікар-ендокринолог, лікар-отоларинголог, лікар-хірург, лікар-ортопед, лікар-гінеколог, лікар-офтальмолог, лікар функціональної діагностики.

Ольга Медведєва, дитячий лікар гематолог-онколог консультативно діагностичної по­ліклініки НДСЛ «Охматдит» розпо­віла, що мобільні виїзні бригади «Охматдиту» створили з травня 2022 року, аби надавати допомогу дітям у різних регіонах України.

– За цей період ми зробили 75 виїздів у різних областях України. Ми оглянули більше 25 тисяч дітей, — додала Ольга Медведєва.

Вінничанка Олена Полякевич — одна із багатодітних матусь, яка прийшла до лікарів зі своїми трьома дітьми. Каже, що обслуговуванням дуже задоволена.

– Коли побачили оголошення про безкоштовний медогляд, одразу зареєструвалися. Усіх лікарів обій­шли. Це дуже класна можливість. Таких акцій варто робити більше у такий складний час. Це цінно і приємно. Все дуже гарно. Ми в захваті від такої ініціативи, — зазначила пані Олена.

– За два дні на базі Вінницького національного медичного університету вдалося оглянути 320 діток віком від 2 місяців до 18 років. Ми намагалися створити таку атмосферу, щоб малечі було комфортно. Солодощі, фотозона, аніматори — це все, аби маленькі вінничани були радісними. І нам це вдалося, бо ніхто з малюків не плакав, не боявся, не стресував.

А лікарі «ОХМАТДИТу» – справжні герої. Щоб здійснити у Вінниці професійний медогляд, привезли мобільну лабораторію, апарати УЗД та інше сучасне обладнання. Прийняти таку кількість дітей у короткі строки — це потужний результат, пишаюсь бути дотичним до цієї ініціативи. Адже здоров’я наших діток – це наше майбутнє! — висловлює подяку Сергій Кудлаєнко. — Дякую кожному, хто долучився, дякую БФ «МХП — Громаді» за партнерство та команді ВНМУ ім. Пирогова за локацію! Також подяка друзям з ТМ  «Рудь», що забезпечили солодкі подарунки кожній дитині та розважали малечу під час очікування черги до спеціалістів.

Каріна МАЄВСЬКА