Зробіть дитині щеплення від кашлюка
На зміну гепатиту “прийшов” кашлюк. В області знизився рівень вакцинації дітей проти цього небезпечного захворювання. В результаті збільшується кількість хворих дітей.
Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА, з початку року уже зафіксували 35 випадків кашлюка у дітей. Наразі на стаціонарному лікуванні в дитячій інфекційні лікарні 10 пацієнтів. Найменшому із них 4 місяці. Дитину не вакцинували, чекали поки набереться сил.
Як покращити ситуацію та звернути увагу батьків на вакцинацію дітей, вирішували керівники профільного Департаменту ОВА під час спільної наради з сімейними лікарями, Генеральним директором Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ігорем Матковським та лікарями-епідеміологами.
«Сімейні лікарі мають посилити роботу зі своїми пацієнтами. Обдзвонити усі родини, де є діти віком 2, 4, 6 і 18 місяців і нагадати їм про важливість щеплення. Вакцинація – це запобігти хворобі! Кожен сімейний лікар має розказати своїм пацієнтам, що це безпечно і вакцини безкоштовні та є в достатній кількості», – наголосила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко.
Генеральний директор Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ігор Матковський відзначив, що наразі у громади області їздить вакицнобус, де є можливість зробити щеплення й від кашлюка. За один візит у громади, лікарі проводять близько 100 вакцинацій.
«Щеплення – це впершу чергу попередження хвороби. Тому, якщо ми своїми діями можемо врятувати хоча б одне життя – це вже маленька перемога. Вакцинальна кампанія продовжується і у нас є громади, які долучилися до компанії «Вакцинайко». Наприклад у Жмеринській громаді вона пройде 30 квітня. Запрошуємо мешканців активно долучатися», – додав Ігор Матковський.
Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.