Він поширюється і може спричинити чергову пандемію.

Дослідники виявили всередині африканської печери Кітум справжній розплідник страшних вірусів, які спричиняють лихоманку Ебола та кровоточивість Марбург.

Найбільше дослідників тривожить активність вірусу Марбург, який спричиняє масовану кровотечу з усіх органів і буквально розчиняє тканини тіла.

Багато хто вважає вірус Марбург найсмертоноснішим із патогенів, відомих людині. Вперше цей вірус наніс удар з Кітуму в 1980-х роках.

Кітум – природна печера, яка розташована всередині сплячого вулкана в центрі кенійського національного парку Маунт Елгон. Вважається, що вона з’явилася через намагання слонів своїми бивнями розбити кам’янистий ґрунт, щоб дістатися до солі.

Ці солоні мінерали печери привертали увагу не лише слонів, а й буйволів, антилоп, леопардів і гієн із західної Кенії, перетворивши Кітум на інкубатор зоонозних захворювань.

У 1980 році французький інженер із сусіднього цукрового заводу заразився тут марбурзьким вірусом, що руйнує тіло. Невдовзі він помер у страшних муках.

Шкіра на його обличчі розчинилася, а тканини просто відділилися від кісток черепа. Це була перша демонстрація жахливих можливостей вірусу Марбург.

Через сім років печера Кітум забрала ще одне життя – данський школяр, який відпочивав у заповіднику із родиною, забрів у це таємниче, оповите темними легендами, місце.

Винними знову виявилися кажани

Не одразу вчені зрозуміли, що ця печера глибиною 200 м – стала притулком для різних видів кажанів, які переносять хвороби.

Експедиція науково-дослідного інституту інфекційних захворювань армії США не змогла достеменно визначити, якому саме виду кажанів смертоносний Марбург завдячує своїм поширенням.

Лише через 10 років випадково РНК вірусу Марбурга виявили у, здавалося б, цілком здорового єгипетського фруктового кажана, вилученого з печери Кітум в липні 2007 року.

Резервуари смертельного вірусу були присутні в печінці, селезінці та легеневій тканині вагітної самки кажана.

Торік група Всесвітньої організації охорони здоров’я намагалася зупинити ще один спалах Марбурга, який був виявлений у печерах по всьому африканському континенту.

Тобто, вірус, вивільнившись із печери Кітум, швидко поширюється. Марбург уже називають імовірною  причиною наступної пандемії.

Він може потрапити в організм людини від плодових кажанів, також цей вірус має здатність передаватися між людьми через контакт із рідинами організму інфікованої людини.

За інформацією лікарів, інфіковані пацієнти стають схожими на привидів, дуже швидко у них з’являється кровотечі з носа, горла, піхви та навіть з очей.

Поки що немає жодних схвалених вакцин чи методів приборкання вірусу Марбург, лікарі обмежуються симптоматичним лікуванням.