Протягом усієї війни в Україні Захід був дуже обережний у своїй підтримці. Але якби допомога була надана раніше, ситуація могла б бути іншою, заявив президент Чехії Петр Павел в інтерв’ю ARD.
“Я б не сказав, що Захід втратив надію, але протягом усієї війни в Україні Захід був дуже обережним у своїй підтримці. Від самого початку він прагнув не допустити ескалації конфлікту. Кожен новий етап довго обговорювався, перш ніж він був остаточно реалізований.
Якби ми пропустили цей період обговорень і оцінювання ризиків, Україна отримала б цю допомогу на кілька місяців, а можливо, і років раніше, і ситуація могла б бути іншою. Ми маємо винести уроки з минулого і надати допомогу зараз у максимально можливому обсязі і якнайшвидше, щоб запобігти подальшій втраті Україною територій і людських життів”, – наголосив він.
За словами чеського президента, варто пам’ятати, як виникають війни, бо існує багато паралелей між витоками Другої світової війни та війною в Україні. Він згадав про приклад Чехословаччини, де німецька меншина в прикордонних районах послужила “приводом” для гітлерівського вторгнення. У випадку з Росією та Україною “приводом” назвали “російськомовну меншину” на сході.
“І так само, як ми нещодавно повелися з Росією, ми не хотіли визнати, що Гітлер справді міг почати війну такого масштабу. Західні союзники Чехословаччини в той час вважали, що зможуть врятувати світ, пішовши на поступки Гітлеру. І як же вони помилялися! І сьогодні багато людей схильні говорити: “Давайте поступимося Путіну, віддамо йому шматок України, і війна закінчиться, і настане мир”. Можливо, нам варто поглянути на історію і винести з неї уроки для сьогоднішнього дня”, – резюмував він.
Поки Москва продовжує мати бодай якусь надію на успіх, у неї немає жодних підстав вести мирні переговори.
Страны Европы, испытавшие в своей истории агрессию и оккупацию своих стран (либо части территорий) пользуясь защитой 5-й статьи НАТО, могут и должны безбоязненно помочь Украине (а значит опосредованно самим себе) прямым вводом своих войск в Украину. Даже не на фронт, а на границу с Белоруссией и т.н. “ПМР”.С целью помочь Украине снять стоящие там вой, ка ВСУ и задействовать их на фронте. Это могут быть войска Балтии, Финляндии, Польши, Чехии, Румынии… Этих войск вполне бы хватило для украин, кого контрнаступления даже без вмешательства ядерных Франции и Великобритании. А если бы и они присоединились к этому-карта Путина в Украине была бы битой. Кстати позор Германии, по сути о казавшейся от всяких попыток вернуть исконный свой город Генигсберг с прилегающими землями.