Цього разу хотілось би поділитися власною думкою щодо однієї актуальної теми.
Зараз в українських соцмережах та ЗМІ активно обговорюють можливість запровадження додаткових мобілізаційних заходів. Одним із найбільш дискусійних питань є перспектива зниження призовного віку. Широкий резонанс викликала пропозиція відомого громадського активіста та військового Євгена Карася проводити мобілізацію не з 25 років, як це передбачає новий закон, а з 18. У властивій йому жорсткій манері лідер «С14» заявив, що на військову службу треба призивати, в першу чергу, молодих українців, оскільки вони мають міцніше здоров’я та ще не встигли обзавестися сім’ями. На одіозного активіста одразу обрушився шквал критики з боку громадськості, яка і без цього була вкрай незадоволена посиленням мобілізації. Заява дійсно вийшла дуже провокаційною, але чи справді озвучена Карасем пропозиція позбавлена здорового глузду?
Навряд чи хтось посперечається з тим, що Україна зараз перебуває у складній ситуації, яка потребує максимальної мобілізації всіх доступних ресурсів. Очевидно також і те, що зниження призовного віку до 25 років не дозволить вирішити кадрові проблеми, що накопичилися у ЗСУ. Армії життєво необхідне поповнення для посилення боєздатності та ефективного протистояння ворогові.
Якою б найсучаснішою та найдосконалішою військовою технікою та озброєнням ми не були забезпечені, все це абсолютно марно без людей. У ситуації, що склалася, мобілізація молодих чоловіків з 18 років здається найбільш раціональним та повністю виправданим рішенням. Саме молоді люди, які є цілеспрямованими, швидко навчаються, добре розбираються у нових технологіях, повні сил, здоров'я та енергії, могли б належним чином зміцнити армію.
Не слід забувати, що до запровадження воєнного стану призов на військову службу здійснювався саме з 18 років, і ця практика існує в багатьох країнах світу. Вважається, що в цьому віці молоді люди вже здатні навчатися військовим дисциплінам та виконанню бойових завдань. До того ж, треба враховувати і той факт, що цивільна дієздатність у повному обсязі виникає саме у 18 років. Досягаючи повноліття, громадяни отримують не тільки права, а й обов'язки, серед яких захист Батьківщини, її незалежності та територіальної цілісності.
Олена, вінничанка
Від редакції. Тема дуже болюча, але не менш актуальна. Тому просимо вас, шановні читачі, ділитися своїми думками
Поділитися думкою? Зараз серце обливається кров’ю, коли зустрічаємо по селах полеглих. А що буде, коли будемо ховати зовсім юнаків??? Страшно уявити. Саме так напевно й розмірковують чиновники. Тільки цифрами та байдужою логікою. Яка їм різниця, що навіть забезпечити таку кількість призовників не вдасться. З одним автоматом на трьох будуть захищати країну? Ну тоді хай спочатку розширяють кладовища заздалегідь….Дуже сумно!
Я теж так думаю.
Саме молоді люди, які є цілеспрямованими, швидко навчаються, добре розбираються у нових технологіях, повні сил, здоров’я та енергії, могли б зміцнити армію СВОЇМ МЯСОМ.