Планети розташуються по діагоналі, де Сатурн буде виднітися найвище, а після нього – Нептун, Марс, Уран і Меркурій, повідомляють Space com та The Guardian. Найближче до горизонту Землі буде Юпітер.

Найкраще на ранковому небі 3 червня буде видно Марс. Спостерігати за помаранчевим світлом планети, що розташується поблизу Місяця, людство зможе близько четвертої ранку.

Подія відбуватиметься на світанку надзвичайно низько на східному горизонті. Тому для того, аби побачити замасковані яскравим ранковим світлом Меркурій і Юпітер, доведеться використати бінокль. Перешкоди на видноколі, як-от віддалені будівлі чи дерева, також ускладнять спостереження.

Сатурн зійде на обрій близько 2 години ночі, але найкраще його буде видно тоді, коли небо почне світлішати. Однак спостерігати за кільцями планети не вийде – без спеціальних приладів зору буде доступне тільки відносно яскраве жовтувате світло Сатурна.

Уран буде видно неозброєним оком, але тільки в темному небі.

Наступна за віддаленістю планета – Нептун, що розташований ще далі від Сонця. Під час параду він буде вшестеро тьмяніший за Уран, тому побачити планету вдасться тільки за використання оптичних приладів і зоряної карти.

Очікується, що подія триватиме кілька днів, у той час як ті самі планети будуть вирівнюватися – хоча й в іншому порядку – у серпні та січні 2025 року, однак ідентичний парад доведеться чекати значно довше.

"Протягом наступних кількох років буде чимало подібних подій, тому що зовнішні планети рухаються досить повільно, а Земля рухається швидко", – сказав доктор Грант Кеннеді з Університету Ворик (Велика Британія).

Доктор Ед Блумер, астроном з Королівської обсерваторії Гринвіча, що у Великій Британії, застеріг спостерігачів за планетами не дивитися на Сонце під час пошуку параду на ранковому небі. Це допоможе запобігти пошкодженню очей.