Як відомо, історичний Глобальний саміт миру, організований Україною відбудеться 15−16 червня у Швейцарії.

Очікується, що участь у ньому візьмуть лідери десятків країн світу, які об’єднаються, щоб знайти шляхи досягнення стійкого миру в Україні та за її межами. На саміт запросили усі країни світу, окрім країни-агресорки, Росії.

Як повідомив прессекретар президента України Сергій Никифоров в ефірі телемарафону, участь у саміті вже підтвердили 107 держав, включно з міжнародними організаціями. Проте, є і країни, які відмовилися брати участь у саміті.

Вже відомо, що від участі у Глобальному саміті миру у Швейцарії відмовилися:

Китай. Пекін відхилив запрошення, оскільки не було дотримано умов для їхньої участі, включаючи участь як Росії, так і України.

Саудівська Аравія. Ер-Ріяд ухвалив через те, що Росія не братиме участі у саміті.

Бразилія. Країна виступила зі спільною заявою разом з Китаєм.

Південно-Африканська Республіка (ПАР). Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.

Угорщина поки не вирішила, чи братиме участь у Саміті миру в Швейцарії. Глава угорського Міністерства закордонних справ Петер Сіярто висловив думку, що на саміті нібито має бути й РФ.

Пакистан поки що не надав відповіді, але російські пропагандистські ЗМІ стверджують, що відповідь цієї країни теж буде негативною.

Індія не буде представлена ​​на мирному саміті у Швейцарії на найвищому рівні. На захід точно не поїде прем’єр чи міністр закордонних справ. Ймовірно, поїде секретар МЗС чи заступник радника з питань нацбезпеки

Деякі країни поки не погодилися і не відмовилися від участі у Глобальному саміті миру.

Президент України повідомив, що кожен з міжнародних лідерів, які прагнуть, щоб російська агресія завершилася дійсно справедливим миром, мають змогу приєднатися до першого саміту миру, який у червні відбудеться у Швейцарії.

Глобальний саміт миру, який ініціювала Україна, відбудеться на курорті Біргеншток у швейцарському кантоні Нідвальден, поблизу міста Люцерн.

– Цей саміт має «наповнити необхідною енергією усе, що вже вдалося досягнути та має визначити, що завершення війни має бути виключно справедливим, а відновлення дії міжнародного права має бути здійснено повністю, – зауважив Володимир Зеленський.