Генеральний прокурор розповів про катування наших захисників у російському полоні. Відомо, що 2200 українських захисників визнали потерпілими у провадженнях щодо перебування в російському полоні. Понад 500 з них свідчили про застосування фізичного насильства під час допитів, зокрема, катування електрострумом.

Про це генпрокурор Андрій Костін розповів в етері телемарафону. Він поінформував про розслідування злочинів Росії проти українських військовополонених.

– Кожен, хто був у російському полоні, піддавався жорстокому поводженню або тортурам з боку окупантів. Військовополонених катують та утримують у нелюдських умовах, – зазначив Костін.

Він розповів, що навіть за спілкування українською мовою полонені зазнають побиття та інших форм фізичного насильства. Також є випадки, коли звільнені з полону, розповідали, що були свідками вбивств інших полонених.

Окрім того, як зазначив Костін, Росія створила цілу систему з утримання українських полонених. Вдалося встановити щонайменше 25 таких об’єктів у 15 регіонах Росії.

Генпрокурор підкреслив, що відео знущань з українських полонених, які поширюють в мережі, є частиною злочинної стратегії Кремля.

За його словами, з початку повномасштабної агресії Росії в Україні зареєстровано понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з військовополоненими. Також розслідується магістральне провадження щодо злочинів проти українських полонених. За результатами розслідувань вже є 12 підозрюваних.

Нещодавно в Офісі Генерального прокурора повідомили про те, що розпочато провадження за фактом жорстокого поводження з українськими військовополоненими на Харківському напрямку.

Там розповіли, що на відео, яке прокурори виявили під час моніторингу соціальних мереж, видно, що військові російської армії завдають українським бійцям тілесних ушкоджень, а також імітують страту шляхом пострілу з автоматичної зброї біля голови одного з військовополонених.

Там направили всі сили на встановлення потерпілих та військових армії Росії. Одного причетного до знущань окупанта вже виявлено.