Вінницька громада продовжує підтримувати Сили безпеки та оборони. За дослідженнями незалежних громадських організацій, наше місто є лідером серед обласних центрів за виділеними коштами з бюджету громади на потреби Захисників та Захисниць.

Лише за минулий тиждень міський голова Сергій Моргунов та заступник міського голови Андрій Очеретний передали 34 нічні Mavic 3T, 360 FPV-дронів, 170 тисяч сухих душів, два тепловізори, а також багі, позашляховик та паливозаправник. Обладнання отримали штурмова бригада «Червона калина», 79-та окрема десантно-штурмова бригада, 59-та окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка, а також бійці Сил Спеціальних операцій та ще дві військові частини, де служить чимало вінничан.

Ця війна — технологічна. Аби зберегти якомога більше життів наших військових, у роботі часто використовують дрони.

«Загалом дрони чи FPV, чи «мавіки», є одним з основних елементів ведення бою. FPV-дрони часто є одноразовими, але вони можуть врятувати життя військового на передовій. Також такими дронами ми можемо відбивати штурми, знищувати живу силу та техніку противника. З допомогою Mavic 3T ми можемо проводити розвідку та коригувати вогонь артилерії. Зараз війна дронів, тому таке обладнання точно не буде зайвим на передовій», — розповів начальник пресслужби 14-ї бригади НГУ «Червона калина», підполковник Микола Коваль.

Нині Вінницька громада у координації з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом підтримують 36 військових формувань.

«Військових частин, яким допомагали точково — близько 50, — зауважив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. — Розуміємо, що ситуація залишається складною по всій ділянці фронту. Тому продовжуємо працювати із запитами оборонців, закривати їхні потреби в межах наших можливостей і повноважень. Ми закуповуємо окреме обладнання через тендери. Якщо чогось не можемо закупити самі, бо це не дозволяє чинне законодавство, — передаємо субвенції для військових частин».

Ще дві частини отримали 8 розвідувальних Mavic 3T, 60 ударних FPV-дронів, два тепловізори, 20 тисяч сухих душів та ще один потужний позашляховик, який зможе працювати в умовах повного бездоріжжя на фронті

Передачі від­буваються по кілька разів на тиждень. Громада активно працює із запитами військових. Один із них — це паливозаправник. Зараз у роботі ще декілька таких спецмашин.

«Ця автівка необхідна для нашого війська, зокрема для заправки автомобілів пальним. Машина прохідна, з хорошою колісною базою, на одному з найкращих шасі. Тут є два фільтри, два лічильники. Тобто можна одночасно заправляти два автомобілі», — розповідає військовий В’ячеслав.

Громада працює з різними запитами військових. Упродовж минулих тижнів — почали передавати сухі душі: «Як взимку були потрібні грілки, так і влітку необхідний сухий душ», — розповів військовий 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Також у бійців був запит на багі — спе­ціальні автівки, які є маневреними, легко проходять по бездоріжжю. І, що найважливіше, вони допомагають із евакуацією поранених захисників. Тож місто взялося виготовляти такий спецтранспорт. Перше багі днями вже отримали наші військові.

«Багі може розігнатися до 120 км і без проблем рухатися в умовах бездоріжжя. Треба розуміти, що передній край під­дається артиле­рійським ударам, і дороги там розбиті вщент. А ця машина дуже легко долає перешкоди, на відміну від позашляховиків. Що найважливіше: на багі ми зможемо своєчасно евакуйовувати поранених бійців, за один раз тут розміститься до трьох сидячих та двох лежачих бійців з пораненнями. Крім цього, зможемо також доставляти боєприпаси та провізію», — ділиться військовий, який повіз цю автівку до побратимів на Запорізький напрямок.

Вінниця продовжує працювати із запитами оборонців. Загалом, у бюджеті громади цьогоріч на безпеку та оборону передбачено близько 1 млрд гривень.