Із болем і смутком повідомляємо, що у збройній боротьбі за Волю та Незалежність України загинув у бою Вячеслав («Хміль») Залевський (1999–2024) – член клубу військово-історичної реконструкції «Лев і Архангел» Вінницького історичного товариства.

Славко народився 12 грудня у селі Пиковець Хмільницького району на Вінниччині. Навчаючись на Історичному факультеті ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, у 2019 році приєднався до реконструкторського руху. Був учасником низки військово-патріотичних фестивалів, освітніх та меморіальних заходів у Бердичеві, Вінниці, Кам’янці-Подільському, Києві, Львові та інших містах і містечках.

Як волонтер активно допомагав Центру історії Вінниці, а згодом Музею Вінниці, брав участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних музейних проєктах і виставках.

На початку 2024 року добровільно приєднався до лав 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України, служив у роті вогневої підтримки у складі мінометного розрахунку. Загинув під час виконання бойового завдання на Лиманському напрямку.

Процитуємо його безпосереднього командира: «Я з гордістю скажу: цей хлопчина зробив більше, ніж я та більшість людей, які знаходяться поруч зі мною. Він був саме тією людиною, якою пишаються командири. Тому наше завдання – ніколи не забувати таких бійців та допомагати родині, яка виростила цього тигра».

У Вячеслава залишились мати, батько та два молодші брати. Допомогти родині можна тут: https://send.monobank.ua/jar/5ScYLwExhh

Славко, ти був вірним другом і безвідмовним товаришем…

Ми завжди пам’ятатимемо тебе і твою веселу вдачу.

Вічна Слава і Вічна Пам’ять!

Олександр Федоришен