Дякую Богу, що подарував долю служити йому!
Сьогодні День журналіста
Все життя прожила у цій професії.
Бачила всяке і всяких!
Але навіть у страшному сні не могла уявити, що стану одним із літописців цієї страшної, підступної, кровожерливої війни.
Якби ви знали, як це важко гасити в собі те, що хочеш донести – хороше і трагічне. Ніколи цього не робила. А тепер роблю. Заради безпеки держави і конкретних героїв.
Важко пересівати усе через серце, душу, мозок. Знати набагато більше, аніж можеш сказати. І носити на собі цей щоденний горб, який більшає, більшає, більшає….А ще розуміти, що ти можеш описати, розповісти про всю глибину трагедій, їх масштаби… але нічого змінити не можеш. Лише усвідомити – нічого страшнішого аніж війна на землі бути не може.
Тому вдень працюю журналістом. По ночах – письменником, творю книги…
Скільки я вже на папері та подумки написала монологів, особливо поколінню «неляканих ідіотів» та тих кому «какая разніца»… Бо коли батьки прошляпили минуле, за нього помирають їхні діти-сучасники. Я не впадаю у зневіру. Але злість закипає:
– Не ридайте зараз – згадайте як за піци та окорочка, відосіки та фільмосіки, 30 срібників віддавали голоси за прохіндяїв та неуків. А вони проси..ли Україну. Навіть Богу влаштовувало молитись через мацкву. І досі влаштовує.
Байдужість – наша найбільша біда. Все решта – наслідки.
І це я адресую конкретним людям, яких знаю…
Думаю розумієте, як це, коли через професійні та людські якості ти не можеш ні на хвилину відійти від трагедій цієї війни.
І від них наче мінометними чергами вже зрешечені і серце, і душа.
Немає живого місця…А зранку знову в бій на свій інформаційний фронт.
– Чому ти там сидиш? Ти ж можеш працювати дистанційно, з-за кордону. Як ти могла залишити дітей, сина, родину в Україні?
– Ти погана мати! Нормальні – вже всі родини, дітей вивезли за кордон…
– Ось такі монологи я чула недавно, перебуваючи пару тижнів у відрядженні за кордоном від «хароших і нормальних» земляків, які все «порішали»… і звалили чи вивезли своїх нащадків.
Але чи не означає це, що цю країну вони вже віддали в руки окупанта, відмовившись захищати чи допомагати тим, хто її захищає?
Тому запитую всіх – скажіть, скільки вже із поколінь пристосуванців, «хитродєланих», тих хто все «порішав» і ще порішає, тих чия хата скраю, хто «відсидиться» та встиг купити все і всіх будуть формуватись покоління українців?
Думаєте і на цей раз проскочити
завдяки героям, майданутим, ідейним, як ви там ще нас називали у «світле майбутнє»?
Так ось, ми тут для того, щоб це не сталось. Щоб вочевидь бачити – хто захищає націю, державу. І зробити все, щоб саме ось ці герої – фронтовики і народні волонтери в тилу, ті хто серцем вибрав цю землю, творили нову Україну! Щоб народна памʼять не була куцою!
І щоб Герої, які віддали життя за Україну, не були забутими. Як це було в минулому. Щоб їхні подвиги оспівували та памʼять про них шанували, а не плюндрували, як і це було.
Щоб справжні, а не дуті герої творили тут історію!
Але зараз ми маємо всі, де можемо і як можемо, наближати перемогу і справедливий мир.
Тому розпочинаю день з донатів! Вітаю усіх, хто це робить і закликаю це робити інших, хто призабув, що успіх – це вклад кожного.
Є одна перевага в цій клятій війні – горе народжує реальних лідерів та героїв!
Народе, прошу, знайдімо їх, підтримаймо! Оцінімо і не забудьмо! Бо це лоза нації.
І я залишилась з родиною, відважними колегами в Україні, щоб нести свій журналістський хрест та докладати зусиль, щоб саме це покоління зробило перелом у виборі майбутнього цієї нації.
Ось так я пояснюю свій вибір.
І тому прошу – не несіть квітів, подарунків, бо, вважаю, що немає тепер свят. Працюємо на єдине свято – Перемогу!
Ось така сьогодні моя журналістська сповідь в день професії, яка стала моїм життям.
Може і божевільнею. Але це мій рідний дім)))
Слава Богу і Україні! Уклін кожному воїну – захиснику. За честь писати про Героїв, які на фото, подібних їм. Про біль забуваємо! У наших захисників він в тисячі разів більший! Як і матерів, дружин, дітей…
Тетяна Редько,
заслужений журналіст України
Український народ – скарб? В 91-му нас було 52 000 000 людей. Зараз скільки? Тетянко, ти така смішна.
а синочок та муженьок чого не на війні, патріотко?
Зіпсувала повітря.
Тетянка ще й коментарі видаляє. Цензурі в Україні бути!