Це й зрозуміло, адже 2 квітня тут відзначав своє 20-річчя ансамбль танцю “Радість” міського палацу дітей та юнацтва. Виступали юні танцюристи, співаки, музиканти, а глядачі, яких зібралась повна зала, у захваті аплодували, не шкодуючи рук…

На першу репетицію “Радості” у 1998-му прийшло всього 12 майбутніх танцюристів, а сьогодні тут займається більше 350 дітей. Протягом 20 років “Радість “досягла перемог у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах, фестивалях. У 2003-му ансамблю присвоєно звання “Зразковий художній колектив”, а у 2010-му – звання “Народний художній колектив України”. Нині в репертуарі “Радості” більше 30 різноманітних хореографічних композицій усіх регіонів України. Ці успіхи стали можливими завдяки самовідданій праці художнього керівника “Радості” Віктора Бойка, педагогів Наталі Бойко, Жанни Марущак, всього творчого колективу.

– Намагаємось у кожному танці показати складну техніку, сценічну культуру і майстерність танцюристів, – поділився Віктор Бойко, відмінник освіти України. – Отримали звання лауреатів міжнародних конкурсів і фестивалів в Україні Італії, Німеччині, Туреччині, Тайвані, Лівані, Польщі, Болгарії, Іспанії, Нідерландах, Румунії, Молдові, Македонії, Литві, Греції та Фінляндії. Загалом побували у 30 країнах світу, наприклад, у Туреччині гастролювали 22 рази! Об’їздили багато міст України, виступали на мистецьких фестивалях і урядових заходах. Минулої осені ми перші з України гастролювали у Катарі на Ближньому Сході, причому наш концерт у повному складі відвідало українське посольство цієї далекої країни.

– Як відбираєте діток у “Радість”?

– Вимоги прості — щоб дитина мала музичний слух, відчуття ритму, щоб не була повною. Концертний склад займається безкоштовно, а молодші групи — на госпрозрахунковій основі. Крім танців, наші діти вивчають вокал.

У серпні 2017-го ми виступали у Франції, у Монтуарі, Фельтені, Мантеноні, були єдиним дитячим колективом. Поряд були імениті артисти – Національний балет Болівії, ансамбль Ігоря Моїсеєва з Москви, індонезійські танцюристи. Але ми отримали “Гран-Прі”!

На концерті були і квіти, і подарунки, і теплі слова поздоровлень. Учасники танцювали так професійно, з таким ентузіазмом і драйвом, що в подальших творчих успіхах “Радості” ніхто не сумнівався!