Про це йдеться у спеціальному розслідуванні журналістів UAnimals Media та OSINT-агенції Molfar.
Перший дельфінарій “Немо” відчинив свої двері для відвідувачів ще у 2005 році. У цей проєкт вклало кошти товариство з обмеженою відповідальністю “Нерум”.
“Всі власники компанії “Нерум” (або ж їхні тезки й однофамільці) також є засновниками російського товариства з обмеженою відповідальністю “Екологічєскій центр”.
Компанія розташована в Анапі (Росія), продовжує працювати і сплачувати податки в російський бюджет. Наприклад, у 2022 році – 500 тисяч рублів (за теперішнім курсом, це понад 5,5 тисяч доларів у бюджет держави, яка розв’язала повномасштабну війну з Україною)”, – зауважили журналісти.
Зокрема однією із співвласниць мережі дельфінаріїв є Раїса Кісловська, мати Андрія Кісловського – депутата міської ради Одеси від Комуністичної партії України. Згідно з даними, які здобули журналісти-розслідувачі, він має тимчасову адресу проживання в Росії.
Також відомо, що “Немо” тісно пов’язаний і з іншими російськими компаніями, зокрема з “Чудноє морє”, власником якої є Сергій Зірінов, депутат від партії “Единая Россия”. Його підозрювали у скоєнні вбивств і створенні банди, тож політика засудили терміном на 21 рік.
“Із 2011 до 2013 року ця російська компанія мала партнерські стосунки з товариством “Нерум” і отримувала морських тварин за дорученням товариства з обмеженою відповідальністю “Екологічєскій центр”.
Підприємства, ймовірно, зберігали зв’язки й після окупації Росією Криму та вторгнення на Донеччину і Луганщину в 2014 році”, – повідомляє UAnimals Media.
У 2014 році, коли Крим вже був окупований Росією, Тетяна Рябчікова та ТзОВ “Нерум” зареєстрували “Дєльфінарій Немо” за адресою провулок Ревкомівський, 10 в Алушті. Фактично там досі розташований один із дельфінаріїв.
Окрім того, філії мережі дельфінаріїв розташовані в містах країни-ворога. Зокрема в Анапі, Нижньому Новгороді, Джубзі, станиці Голубицькій, Вітязєвому.
Нагадаємо, раніше в одеському дельфінарії “Немо” пояснили, чому відвідувачі знімали відео з тваринами у готельних номерах.
Дельфіни – це найкращі у світі сьорфери, що здатні долати відстань 160 км/день, та пірнати на глибину до 200 метрів.
Такими умовами їх не може забезпечити жоден дельфінарій, чи океанаріум. Отже, тварини змушені плавати колами в тісних басейнах, та проводити більшу частину дня на поверхні води, що не властиво для них в природніх умовах.
На практиці ж постійно качати і замінювати морську воду дорого, а для дельфінаріїв, що віддалені від моря (Харків, Київ, Трускавець) – взагалі неможливо.
Тому у звичайну прісну воду додають домішки солі – так власники бізнесу готують “штучну” морську воду.
Також дельфінарії часто самі визнають, що використовують гіпохлорит натрію – з якого виділяється хлор. Прісна хлорована вода згубно впливає на здоров‘я морських мешканців, призводячи до подразнень шкіри та очей і навіть сліпоти.
Свого часу такий дельфінарій був у курортному місті Хмільник.
Але його закрили. Тварин забрали до Трускавця.
Підготував Андрій Власенко