Український поет Юрій Рибчинський в інтерв’ю YouTube-проєкту ТСН “Наодинці” 23 травня зізнався, що він ніколи не мав бажання писати тексти до пісень латвійського композитора Раймонда Паулса.

Рибчинський розповів, що вони з Паулсом почали товаришувати, коли його як композитора ще ніхто не знав. Єдиною відомою піснею латвійського композитора тоді була “Синий лен”.

“Я йому запропонував [написати пісню]. Він сказав: “Я не пишу іншою мовою, окрім латиської”. Я запитав: “А “Синий лен”?” Він сказав: “Це я написав латиською, а потім переклали. Я не буду нічого писати цією мерзенною мовою”, – сказав мені тоді Паулс. Але, бачиш, не зарікайся, матінко”, – розповів Рибчинський.

“Ми дружили багато років, у нас одна компанія була з ним у Москві. Одні й ті ж друзі. Але те, що він пропонував музику, я нічого не писав, бо мені не подобалося. Він цілий цикл запропонував мені для [російського співака] Валерія Леонтьєва. Я йому сказав: “Ти це з мусорки дістав? Це те, що викинуто? Де такі мелодії, як “Старинные часы”, “Местро”, шлягери?” Добре, що він не образився. Який би композитор мені не пропонував музику, якщо мені не подобається, я писати не буду. Так я нічого і не написав”, – розповів Рибчинський.

КОНТЕКСТ

Юрій Рибчинський опублікував свої перші вірші у 1960-ті роки. Трохи згодом молодий поет став писати тексти пісень.

Його пісні виконують Софія Ротару, Павло Зібров, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко, Тамара Гвердцителі, Валерій Леонтьєв, Олександр Малінін та інші.

Раймонд Паулс – автор музики багатьох відомих пісень і мелодій до фільмів. Найвідоміші пісні він написав у співавторстві з поетами Іллею Резніком, Андрієм Вознесенським і Янісом Петерсом. Його пісні виконували Алла Пугачова, Софія Ротару, Лайма Вайкуле, Валерій Леонтьєв, інші.