Але на голосування це питання із вулиці сесія не ставила! Бо головлікар Вінницької обласної дитячої лікарні та депутат ВМР запевнив, що для 107 маленьких пацієнтів міста зроблено майже все…
– Всі питання, про які заявили дорослі та діти під виконкомом, нам відомі! Бо до початку 2018-го діяла обласна програма забезпечення таких пацієнтів інсуліном та медпрепаратами + із держбюджету робились централізовані відповідні закупівлі, — пояснив депутат ВМР Василь Паненко. – З нового року діє програма «Реімбурсація» — механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету. Щодо медвиробів, то куплені за програмою держзакупівель у 2017-му, нині вони лише починають надходити. І три місяці цього року дійсно був дефіцит тест-смужок, а ін’єкційними ручками всі забезпечені на 100%… Так само на сьогодні жодних питань по інсулінах! Лише є потреба в інсулінових шприцах для дітей маленької ваги і для забору крові, які будуть закуплені з допомогою департаменту охорони здоров’я…
– А чи реально купити помпи для інсулінозалежних дітей?
– Ні… За рахунок держави чи місцевих бюджетів це нереально, бо дуже дороговартісне обладнання! Це все одно, що кожному купити «Мерседес»… Бо одна якісна помпа коштує від 60 тисяч гривень… І лише по Вінниці маємо 107 маленьких пацієнтів! Це дуже гарна «річ», яка автоматично вводить інсулін в організм в певні проміжки часу… Але 2 тисячі євро – це велика сума практично для кожної родини… І лише за рахунок таких акцій як «Від Серця до Серця», ці помпи закуповувались і видавались окремим поодиноким пацієнтам.
Учасники акції під ВМР заявляли, що хотіли б отримати від міста фінансову допомогу для підтримання їхніх інсулінозалежних дітей, спеціального харчування та постійного моніторингу стану здоров‘я сучасними, новими методами контролю… Адже нині на ці потреби кожна родина маленького пацієнта витрачає по 3 тисячі гривень… А часом потрібно і 10 тисяч! Тим більше, що багато із сучасних медвиробів досі не сертифіковані в Україні, коштують шалені гроші — до 60 тисяч гривень та відсутні у Вінниці в багатьох лікарнях та аптеках.
Минулого тижня на сесії ВМР 44 депутати проголосувaли зa створення пaрку «Хімік», але проект будівництва тут храму Київського патріархату винесли на громaдське обговорення.
Серед 12 нових вулиць у Вінниці нарешті з’явилась вулиця земляка-розвідника Максима Шаповала, якого підірвали в авто у Києві у червні 2017-го. Також у місті з’являться вулиці на честь актора театру та кіно Миколи Яковченка, поета, культурного та політичного діяча Григорія Чупринки, етнолога Юрія Александровича, Бориса Гмирі та сотника із Шаргорода Верлана…
Сергій Годун