У місті Іллінці 14 червня розпочався VIII Міжнародний фестиваль-конкурс народного хорового співу імені В. Іжевського «Над Собом пісня дзвінко лине». У ньому беруть участь близько 60 колективів з України та майже десяти зарубіжних країн.

Про це повідомив організатор фестивалю Микола Романов.

«Це другий тур фестивалю. Колективи, які прибули до нас в Іллінці, пройшли відбірковий тур у режимі онлайн, а нині і завтра виступатимуть з нашої сцени. Наприклад, колектив зі Старокостянтинова прибув до нас і чудово виступив, попри те, що їхнє місто усю ніч атакували ворожі ракети», – розповів Романов.

За його словами, хори змагатимуться в майстерності з народного та академічного співу – представлять по три номери, причому один із творів виконуватимуть без музичного супроводу. Визначатиме переможців фахове міжнародне журі.

Участь у фестивалі-конкурсі, який триватиме з 14 по 16 червня, беруть 49 хорових колективів, вокальних ансамблів та фольклорних колективів з дев’яти областей України. До них приєднаються онлайн хори української діаспори з країн Балтії, Швеції, Фінляндії, Німеччини та Канади. У дні проведення фестивалю працюватиме містечко майстрів декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва.

Як відомо, Міжнародний фестиваль-конкурс народного хорового співу заснований на честь відомого хорового диригента, композитора, фольклориста, родоначальника народного хорового співу на Вінниччині Віталія Іовича Іжевського.