Попри численні ролики в Інтернеті, де цивільні українці тікають від ТЦК, або критикують мобілізацію, 60-70% українців погоджуються, що її варто проводити.
Про це заявив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький. Він назвав питання мобілізації мабуть, одним з найбільш успішних ворожих пропагандистських проєктів.
“За результатами опитувань, 60-70% українців погоджуються, що мобілізацію варто проводити. Звісно, суспільству хотілося б, щоб цей процес був винятково добровільним, але українці з розумінням ставляться і до того, що мобілізація буде і недобровільною, адже нам потрібні люди для відсічі ворога”, – сказав Грушецький.
За його словами, під час соцопитувань, величезний відсоток людей досі каже, що готовий взяти до рук зброю.
“Враховуючи мільйони людей, які лишаються в Україні, людських ресурсів у нас достатньо. Часто це питання штучно відводилося від питання зброї. Багато українців відповідали, що неналежне постачання озброєння від партнерів дещо демотивує. Але далі ми сильно упираємося у відео, які бачимо, наприклад, у TikTok, що у ТЦК дійсно сформований несправедливо негативний імідж. Насправді це стосується всіх державних органів України. Коли люди безпосередньо дотичні до них, то виявляється, що більшість має нормальний спокійний досвід”, – каже соціолог.
На думку Грушецького, в Інтернеті можна побачити лише емоційно насичені й нерепрезентативні випадки.
“Вони дійсно є, з ними треба розбиратися, але вони не показують весь досвід контактів з ТЦК і тими, хто займається мобілізацією. Це те, що може певною мірою підривати суспільство, хоча все одно за результатами опитувань, які ми публікували нещодавно, 60% українців бачать війну як екзистенційну. У них є розуміння, що від процесу мобілізації не можна ухилитися, тому що в результаті нас просто знищать”, – підсумував він.
На фоне сознательной задержки трусливой администрацией Байдена (к сожалению трусливый Байден всё же несравнимо лучше явного путинского шпиона и врага не только Украины, но и самих США Трампа) обучения украинских пилотов для Ф-16 под разными предлогами (в результате этой задержки Укрпина до конца года получит только 20 подготовленных пилотов), может правительству и дипломатии Украины стоит как можно скорее задействовать помощь Франции в этом вопросе с её Миражами и готовностью Франции оказать содействие Украине в пилотировании этих самолётов французскими пилотами в отставке? Которые на добровольной основе согласились бы стать частью ВСУ на контрактной основе в составе Интернационального легиона.