Київ не зміг домовитися з власниками облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу, повідомляє Reuters.
Уряду не вдалося домовитися з власниками облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу на суму близько 20 мільярдів доларів, що ставить країну під загрозу дефолту. Згідно з інформацією Reuters, угода з утримувачами міжнародних облігацій, яка дозволяла Україні призупинити виплати після російського вторгнення у 2022 році, закінчується в серпні.
Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що переговори триватимуть, і висловив сподівання на досягнення угоди до 1 серпня. Україна прагне переглянути свій борг, щоб зберегти доступ до міжнародних ринків і одночасно виконати вимоги МВФ щодо реструктуризації. Марченко зазначив, що економіка країни перебуває у “крихкому балансі”, який залежить від послідовної та суттєвої підтримки з боку партнерів.
За його словами, своєчасна реструктуризація боргу — найважливіша частина цієї підтримки. Окрім того, міністр додав, що для перемоги у війнах сильні армії повинні спиратися на сильну економіку. При цьому відомо, що власники облігацій заявили, що пропозиція уряду передбачала списання коштів, що “значно перевищує” очікувані ринками 20%.
Вони застерегли, що така пропозиція може завдати значної шкоди майбутній інвестиційній базі України та її основній меті — поверненню на ринки капіталу за першої ж можливості. Україна може спробувати продовжити призупинення платежів після серпня, але віддає перевагу більш довгостроковому рішенню — повному перегляду боргу.
Реструктуризація боргу в умовах війни завжди вважалася безпрецедентним і складним завданням для України.