Про це повідомляє Мінекономіки у своєму інфляційному звіті за травень.

Тенденцію низької інфляції у відомстві пояснюють низьким попитом через масштабне скорочення населення в межах України та велику пропозицію, що перевищує поточні потреби ринку.

Незважаючи на ці фактори, в Мінекономіки прогнозують, що до кінця року очікується зростання цін та збільшення темпів споживчої інфляції. У відомстві вказують, що на це впливатимуть такі фактори:

  • зростаючі втрати для вітчизняної економіки через нові руйнування внутрішнього виробництва та інфраструктурних об’єктів
  • дефіцит електроенергії та обмежене її постачання споживачам
  • постійне збільшення логістичних витрат
  • нестача персоналу
  • високі ризики з безпеки праці.

Цю тенденцію вже відзначили за минулі 5 місяців року.

«Зокрема, майже на 60% загальне зростання споживчої інфляції протягом п’яти місяців було сформовано підвищенням цін: у сфері охорони здоров’я (у тому числі через прискорене зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання – на 5,8%). в порівнянні з 3,7% за цей же період минулого року), на харчування поза домом, послуги перукарень, інтернет, купівлю автомобілів, обслуговування та страхування автотранспорту, а також на тютюнові вироби, одяг та взуття, прилади та товари для особистого догляду», – зазначають у Мінекономіки.