До цього Ярослав Ярославський 8 років очолював Вінницький інститут землеустрою, вивівши його на рівень найбільшого в Україні державного підприємства, що надає повний спектр землевпорядних послуг.

«Земельний банк» — проєкт, який потрібен Україні сьогодні. Через неефективне використання державних земельних ділянок бюджет недоотримував щороку мільярди гривень — кошти, які зараз надважливі для забезпечення оборонних завдань держави. Тому консолідація цих земель та передача в користування через прозорі механізми земельних аукціонів — чи не єдине правильне рішення», — прокоментував Ярослав Ярославський.

Також він додав, що попри зміну керівництва Вінницький інститут землеустрою успішно продовжує працювати в новому форматі та після завершення реорганізації матиме ще більші можливості для розвитку.

У «Фонді аграрних інвестицій» Ярослав Ярославський займатиметься реєстрацією державних сільгоспземель та організацією їх передачі в користування через прозорі механізми земельних аукціонів. Перші аукціони планують запустити на початку липня.

ДОВІДКА:

Ярослав Ярославський народився у 1987 році в Чечельнику Вінницької області. У 2009 році закінчив магістратуру у Вінницькому національному технічному університеті за спеціальністю «Інженер з лазерної та оптоелектронної техніки». У 2013 отримав другу вищу освіту інженера-землевпорядника у Львівському національному аграрному університеті.

У 2020 році отримав науковий ступінь Кандидата технічних наук за спеціальністю «Біологічні та медичні прилади і системи». Цього ж року став Академіком АН ПРЕ.

Свою професійну діяль­ність розпочав у 2008 році у Вінницькій регіональній філії ДП «Центр ДЗК». З 2011 по 2016 працював на керівних посадах в системі Держгеокадастру. У 2016 зайняв позицію директора ДП «Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою».

Входить до складу робочої групи з питань реалізації проєкту «Земельний банк» від початку його впровадження.