Повідомляється, що фейк поширують у Telegram росіяни. Фактчекери VoxCheck виявили, що вони перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка розповідала про симтоми цього захворювання у своєму блозі.

В МОЗ кажуть, що основною загрозою поширення гарячки Денге в Європі є “тигрові комарі” aedes albopictus. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Денге, раніше типова для регіонів Африки та Азії, тепер поширюється і на інші території.

“Станом на червень 2024 року ВООЗ повідомила про понад 10 мільйонів випадків з початку року. України серед цих країн немає”, – підкреслили у міністерстві охорони здоров’я.

У міністерсті також пояснили, що таке гарячка Денге. Інкубаційний період цієї гострої інфекційної хвороби триває від 3 до 15 днів. Захворювання зазвичай починається раптово: з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті та суглобах (особливо колінних).

Саму гарячку спостерігають у всіх хворих – під час хвороби температура тіла швидко підвищується до 39-40°C.

Однак, вчені дають невтішний прогноз, що гарячкою Денге може інфікуватися половина населення планети.

Це небезпечне захворювання, відоме під назвою «костоломна гарячка», яке забрало понад 4 тисяч життів під час епідемії 2019—2020 роках у Південно-Східній Азії, все частіше зустрічається у Європі. Про це пише британське видання Express.

Гарячка денге – це вірусне захворювання, яке поширюється через укуси комарів. Від людини до людини  не передається, однак хвора людина може заразити комаху, і таким чином вірус поширюється через наступних «жертв» комара.

У попередні десятиліття гарячка денге зазвичай зустрічалася лише в екваторіальних широтах, однак, за даними Національних служб охорони здоров’я, в останні роки вірус був виявлений у південній Європі – у тому числі у Хорватії, Франції, Італії, Іспанії, континентальній Португалії та на острові Мадейра.

«Є припущення, що зміна клімату, зокрема високі температури та збільшення кількості опадів, а також зростання світової торгівлі та туризму можуть призвести до того, що у більшості країн Європи з’явиться комбінація факторів, яка сприятиме спалаху денге», - розповідає фармацевт  Аббас Канані.

На щастя для пацієнтів, «костоломна гарячка» часто має безсимптомний перебіг або у легкій формі. Але більш серйозні її форми, особливо так звана геморагічна гарячка денге, можуть нанести значну шкоду здоров’ю або навіть спричинити смерть.

Від укусу комара до появи перших симптомів зазвичай минає від 4 до 10 днів.

«Деякі симптоми схожі на грип. У вас може бути висока температура, сильний головний біль, біль позаду очей, біль у м’язах і суглобах, нудота або блювання, набряк залоз, плямисті висипи у вигляді плоских або злегка піднятих плям, які можуть уражати великі ділянки тіла», - пояснив Канані.

При важкій (геморагічній) формі гарячки денге після лихоманки також можуть з’явитися додаткові симптоми:

  • сильний біль у животі;
  • слабкість;
  • нездужання, яке постійне повторюється;
  • прискорене дихання;
  • кровоточивість ясен або кровотеча з носу;
  • відчуття втоми та неспокою;
  • кров у блювотних масах або калі;
  • сильна спрага;
  • бліда та холодна шкіра.

У разі появи будь-якого з цих симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря – особливо якщо ви подорожуєте  країнами, де є випадки гарячки Денге, або нещодавно з них повернулися. Специфічної терапії від цього захворювання не існує.