Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

Слідство встановило, що п’ятеро підозрюваних розподілили між собою ролі, налагодивши корупційні схеми уникнення мобілізації.

Щоби змусити військовозобов’язаних платити, вдавались до погроз, побиття та викрадення людей. У ході слідства поліцейські зібрали нові докази їхньої протиправної діяльності, вчиненої у складі організованої злочинної групи.

Було встановлено, що організатором корупційної схеми був керівник місцевого ТЦК. До справи залучив ще чотирьох осіб, троє із них – працівники центру комплектування, ще один – колишній військовослужбовець.

Члени ОЗГ вимагали та отримували неправомірну вигоду за розв’язання питань з метою уникнення мобілізації військовозобов’язаними: непроходження ВЛК, оновлення військових даних, отримання відстрочки від проходження військової служби. У місяць “заробітки” зловмисників становили від $100 тис. до $150 тис.

За словами заступника начальника ГУНП в Тернопільській області Андрія Ткачика, зараз відомо про шістьох людей, які, відповідно до закону, не підлягали мобілізації. Проте підозрювані їм погрожували та залякували, вимагаючи кошти.

Серед потерпілих – житель Чортківського району. Чоловік не підлягав призову на військову службу під час мобілізації, оскільки є батьком чотирьох дітей, троє з яких – неповнолітні.

Він розповідає, що вночі до його будинку увірвалися люди у формі, почали завдавати ударів ногами по тілу, а після цього витягнули з приміщення та вивезли у невідомому напрямку.

— Я сперечався і казав, що права мене забирати вони не мають, бо у мене четверо дітей. Знову почали бити ногами. Наступного дня мене відвезли на автобусну зупинку. З’ясувалося, що за мене заплатили викуп. Гроші зібрали родичі та заплатили за мене 30 тис. грн, – розповів потерпілий.

Після поїздки з працівниками ТЦК та СП у чоловіка діагностували переломи ребер та інші тілесні ушкодження. У Тернопільському обласному ТЦК СП запевняють, що всіляко сприятимуть і допомагатимуть правоохоронним органам викривати працівників, які дискредитують звання військових.

Організатору та чотирьом спільникам слідчі поліції оголосили підозри за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених:

ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди);
ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі);
ч. 2, 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі людини, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, вчинене з корисливих мотивів організованою групою);
ч. 2, 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК України.

Нині вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Слідчі звернулися з клопотанням про тримання під вартою без права внесення застави.