На фронт до побратимів вони відвезли численну технічну допомогу від Вінницької міської ради та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Це маневрені багі, квадрокоптери для розвідки, а ще – FPV-дрони та скиди для ударів по ворожих позиціях.
«Залізні пташки» для інтенсивних штурмів
Військові називають цю війну технологічною, і символом її стали дрони, які підсилюють, а подекуди й замінюють артилерію на полі бою. І хоч виліт FPV-дрона завжди відбувається лише в один кінець, наявність такого обладнання в руках наших оборонців – це, передусім, збереження їхніх життів.
Для бійців однієї з бригад передали ще 50 FPV-дронів, 50 скидів до FPV-дронів та 110 скидів для Mavic 3T. Це вже шоста передача хлопцям, зазначив секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський.
«Ми розуміємо, що у фазі технологічної війни ударні дрони дуже необхідні. Це розхідний матеріал, але водночас така техніка зберігає життя наших бійців під час виконання бойових завдань. Безпека та оборона – один з основних пріоритетів, на які Вінницька міська рада спрямовує чимало зусиль», – додав Павло Яблонський.
Бійці бригади кажуть, що така допомога їм зараз дуже потрібна:
«При інтенсивності штурмів, які відбуваються зараз, цієї кількості нам вистачить на кілька днів. Допомога у вигляді FPV, яку ми отримуємо, – якісна за технічними характеристиками та надійна в роботі. Літає відмінно. А щодо корпусів, то саме вінницькі осколкові – улюблені боєприпаси моїх хлопців», – розповідає оборонець.
«Бандероавтомобілі» для бійців ГУР
На фронт з Вінниці також передали два новеньких бандероавтомобілі. Так назвали маневрені та швидкі багі майстри одного з вінницьких підприємств. Засоби для пересування в умовах бездоріжжя дозволяють здійснювати своєчасну евакуацію поранених та доставку боєкомплектів до позицій. Вони призначені для розвідників.
«Ці хлопці на передовій з 2014 року. Вони воюють у найгарячіших точках фронту. Їм постійно потрібна наша підтримка. Ці машини вже показали себе в роботі. Серед їхніх переваг — гарна прохідність в умовах бездоріжжя та мала помітність для ворожого ока», — додає Павло Яблонський.
З початку повномасштабного вторгнення це вже п’ята передача допомоги, призначена для цього підрозділу розвідників. Військовослужбовець, який протестував багі, подякував громаді Вінниці за допомогу у наближенні Перемоги.
«На цій машині, під час бою з окупантами, можна сховатися від ворожих безпілотників. Вона низенька, зручна, легка в обслуговуванні, і мої побратими можуть швидко її полагодити у разі необхідності. А головне – вкрай потрібна для боротьби з ворогом», — каже військовий.
Ще 5 «мавіків» на східний напрямок
Додаткову допомогу отримали і бійці військового формування, які обороняють Україну від російських загарбників на східних кордонах. Їм міська рада спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом передала п’ять квадрокоптерів Dji Mavic 3Т.
Додаткові «очі» знадобляться бійцям для розвідки, каже один з оборонців, який був присутній на зустрічі:
«Вони бачать лінію бойового зіткнення та ворожі позиції з висоти пташиного польоту, і це допомагає нам протистояти ворогу, адже не все можна розгледіти з окопу чи спостережного пункту, наприклад. Якість цих «мавіків» – дуже достойна. Це велика допомога від Вінницької громади, за що ми дуже вдячні. Кожен такий «мавік» додасть впевненості нашим бійцям, які перебувають на лінії бойового зіткнення», – переконаний військовослужбовець.
Сергій Годун