Український підприємець, засновник та CEO холдингу MS Capital Максим Шкіль, який пожертвував 5 мільйонів гривень на відновлення лікарні Охматдит, закликав надати докладну інформацію про зібрані кошти та пояснити, чому роботи з відновлення лікарні досі не розпочалися, повідомляє Комерсант українськийKomersant.Info

Відсутність прозорої інформації щодо благодійних коштів викликає занепокоєння серед тих, хто надав фінансову підтримку для відновлення лікарні після обстрілу.

Одним із основних питань, які хвилюють благодійників, є те, чи включаються кошти, зібрані через платформу UNITED 24, до загальної суми, яка є на рахунках благодійного фонду «Охматдит – здорове дитинство».

«Чи кошти, які є на рахунках благодійного фонду «Охматдит – здорове дитинство» включають кошти, які зібрав UNITED 24? Будь ласка, надайте публічно інформацію про те, скільки і яким фондом зібрано коштів на відновлення лікарні”, – написав Шкіль на своїй сторінці в Facebook.

Він також звернув увагу на те, що з огляду на нагальність потреби, роботи з відновлення мали б розпочатися вже наступного дня після обстрілу.

«Чому до тепер не почалось відновлення лікарні Охматдит? Чому роботи по відновленню не були розпочаті наступного дня після обстрілу лікарні – з огляду на нагальність потреби, законодавство дає на це всі повноваження? Якщо ви не можете організувати процес відновлення, будь ласка запросіть тих хто має в цьому експертизу і розуміння – ми порадимо як це зробити швидко без заробітку і націнки – це діти, через кілька місяців зима.», – підкреслив Шкіль.

Зі своєї сторони, він також звернувся до Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з проханням усвідомити ступінь відповідальності у відновленні лікарні.

Зазначимо, що 16 серпня стало відомо, що благодійний фонд «Охматдит — здорове дитинство», який отримував пожертви на відновлення лікарні «не планує» переказувати зібрані кошти на офіційні рахунки лікарні.

За словами директора лікарні, починаючи від перших публічних скандалів та прохання перерахувати гроші на відбудову лікарні з рахунку фонду на рахунок лікарні їхня комунікація з фондом почала погіршуватись.

16 серпня Володимир Жовнір публічно закликав благодійний фонд переказати всі зібрані кошти. Зараз лікарня розглядає можливість розірвати відносини з фондом через їхні “недобросовісні дії”.

На сайті благодійного фонду сказано, що всі зібрані гроші залишаться на його рахунках. І БФ готовий оплатити будь-яку потребу лікарні: медичне обладнання чи відновлення будівель, “лише треба офіційні запити та цільове призначення. Як це було завжди”.

Ракетна атака росії по лікарні “Охматдит” 8 липня

8 липня 2024 року, в ході чергового масованого ракетного удару під час Російсько-Української війни лікарня зазнала значних руйнувань від удару російською крилатою ракетою Х-101. Внаслідок удару було пошкоджено корпуси лікарні, зруйновані деякі будівлі медзакладу, вибиті вікна та шибки, є постраждалі.

Росіяни знищили корпус відділення токсикології, де перебували важкохворі діти на діалізі, пошкоджень зазнали п’ять онковідділень, десять хірургічних, два соматичних відділення, відділення інтенсивної терапії, дві реанімації, операційні блоки, відділення променевої та радіотерапії, ще три корпуси. Також знищені дві електричні підстанції, від яких живилась вся інфраструктура лікарні.

Станом на середину дня було відомо про двох загиблих дорослих (одна з них — лікарка) та сімох постраждалих дітей. 10 липня помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” 8 липня перебував у критичному стані у відділенні реанімації.

9 липня 2024 року, директор “Охматдиту” Володимир Жовнір виступив у Раді Безпеки ООН. У своїй промові він заявив, що під час удару в лікарні перебувало близько 1200 людей і проводилося 3 складні операції. У результаті атаки загинули 2 людини, поранено близько 300, серед яких 8 — це діти. Також він зазначив, що у результаті атаки пошкоджено 24 відділення, що обмежить можливість надання якісних медичних послуг тим, хто цього потребує.

Відразу ж після удару по лікарні українці почали збирати кошти на відновлення “Охматдиту” і, за повідомленням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, зібрали понад 1 млрд грн. Однак після цього благодійний фонд закладу опинився в центрі скандалу, обравши підрядника для ремонту пошкодженого корпусу. Фонд обрав ТОВ «Буд-технолоджі» переможцем тендеру, незважаючи на те, що ця пропозиція була однією з найдорожчих серед 14 учасників конкурсу. МОЗ прийняло рішення скасувати попередній тендер і провести новий через систему Prozorro.