Збройні сили України зараз є однією з найбільш досвідчених й оснащених армій у Європі. Якщо ще кілька років тому американський протитанковий ракетний комплекс «Джавелін» був для нас чимось фантастичним і новим, то вже зараз українські бійці воюють дуже широким арсеналом надсучасної зброї, яку мають передові армії світу.
Американські танки «Абрамс», німецькі — «Леопарди», французькі САУ «Цезар», далекобійні ракети ATACMS та найкращі системи ППО «Патріот» і, звісно ж, винищувачі F-16 та ще низка іншого оснащення й техніки. Це результат успішних дипломатичних зусиль Президента України Володимира Зеленського, керівника його Офісу Андрія Єрмака, уряду та всієї владної команди, всіх наших воїнів!
Одночасно з отриманням міжнародної допомоги українська влада продовжує «прокачувати» й вітчизняний оборонний комплекс, який стабільно й дедалі швидше розробляє для війська нове озброєння. «Зараз в Україні працюють 500 підприємств оборонно-промислового комплексу. Майже 300 тисяч людей задіяні в нашому виробництві. І все це дійсно одна з головних основ нашої незалежності. Завдяки українським розробкам путінська система відчуває, що агресія дійсно має свою ціну. Українські «стугни», українська броня, українські FPV-дрони вже не є чимось незвичним. Пишаюся всіма нашими людьми та підприємствами, які роблять звичною також і сучасну українську артилерію — необхідні сучасні калібри, необхідні гармати», — зазначає Президент України Володимир Зеленський.
У партії «Слуга Народу» розказали про новітнє вітчизняне озброєння, яке вже сміливо можна назвати зброєю української перемоги.
Балістичний прорив
Україна відновлює власну ракетну програму! На своїй великій пресконференції, яка пройшла минулого тижня, Президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна успішно випробувала першу балістичну ракету вітчизняного виробництва. Її дальність становить 600-700 км, що дасть змогу бити прямісінько в тили російським військам, зокрема й по їхніх аеродромах, де базуються літаки, які обстрілюють Україну.
Президент України Володимир Зеленський: – Буде ще більше нашої зброї, снарядів, наших дронів, наших систем РЕБ
Народний депутат, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк говорить, що ця розробка — справжній прорив вітчизняної «оборонки». По-перше, через те, що зараз на озброєнні армії є старі радянські комплекси «Точка-У», що мають дальність лише 120 км і дуже обмежені в кількості. Також, хоча ми й маємо американські ракети ATACMS, що б’ють на 300 км, однак США поки не надають дозвіл застосовувати їх по російській території. А от зі зброєю українського виробництва таких обмежень немає та й узагалі не може бути. По-друге, балістичні ракети залишають вкрай мало шансів для ворожої ППО, оскільки летять по високій траєкторії і з дуже великою швидкістю.
«Наявність в арсеналі наших Сил оборони таких балістичних ракет гарантує нам місце в дуже престижному клубі країн. А найголовніше – наближає встановлення справедливого миру в регіоні, оскільки сила української дипломатії має доповнюватися міццю української зброї, яку відчуватиме Росія на своїй території. Москва, як влучно говорив Президент Володимир Зеленський, розуміє лише мову сили», — зазначає Олена Шуляк.
«Паляниця» спалить ворожі «крила»
Олена Шуляк додає, що держава вже запустила грантову програму для приватних ракетних проєктів й інвестувала в державні конструкторські бюро. І вже є перші результати — нова українська далекобійна ракета-дрон «Паляниця», яка може дістати з два десятки російських військових аеродромів! Декілька днів тому Україна вже успішно застосувала ракету-дрон!
Морські дрони вигнали російський флот
Без сумніву, Україна стала піонером у сфері морських дронів. «Морський малюк» і Magura V5, розроблені спецами СБУ та ГРУ, знищили вже третину російського Чорноморського флоту.
«Україна виграла битву в Чорному морі, і тепер у цій акваторії російський терор більше не панує», — заявив Президент України Володимир Зеленський. «Морські дрони змінили перебіг подій у Чорному морі. Російські кораблі майже повністю залишили західну й центральну частину моря», — додає голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Окупантів накриває рій дронів
Безпілотники та системи РЕБ — це ще одна галузь, де Україна бере першість у світі. Українські воїни довели, що є справжніми новаторами в багатьох напрямках застосування дронів різних типів. «Президент України Володимир Зеленський приділяє максимум уваги напрямку дронів і РЕБ — їхньому виробництву, фінансуванню, постачанню і застосуванню. І мова йде як про FPV-дрони, які є найбільш затребуваними на фронті, так і про далекобійні безпілотники, які можуть певною мірою замінити ракети середньої та великої дальності й наносити удари в російському тилу — по нафтобазах, по аеродромах, по їхній енергетиці й іншій інфраструктурі», — зазначила очільниця партії Олена Шуляк. Держава спрямовує рекордні суми на купівлю дронів, що дасть змогу виробити анонсований Володимиром Зеленським мільйон дронів на армію.
Держава підтримує оборонний комплекс мільярдами доларів інвестицій. І це вже відчувають росіяни, — голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк
Важливою складовою оборони України стали й системи РЕБ, які засліплюють росіян і дають змогу заглушити та посадити їхні FPV-дрони. Це зберігає життя тисячам наших військових. Партія «Слуга Народу», депутати й актив теж зробили вагомий внесок у цей процес. Протягом останніх двох воєнних років партія перерахувала для Сил оборони України 310 млн грн. За ці кошти закупили зокрема 2000 систем РЕБ ближньої дії.
Постійно депутати «Слуги Народу» на всіх рівнях підтримують та ініціюють ті рішення, що стосуються допомоги Силам оборони, особливо закупівлі дронів і засобів РЕБ. Наприклад, нещодавно «Слуга Народу» у Вінницькій міськраді підтримала виділення майже 70 млн грн на ці потреби, у Хмельницькій міськраді — 25 млн грн, у Львівській облраді — 10 млн грн. Ще від кількох сотень тис. грн і до кількох млн грн стабільно виділяють і менші громади по всій країні.
«Богдани» — українські «Цезарі»
Вітчизняна «оборонка» сміливо може похвалитися й власною САУ «Богдана», виробництво якої продовжує постійно масштабуватися. Зараз Україна виготовляє вже 10 одиниць на місяць. Це вперше, коли нашій ОПК вдалося вийти на такий показник, і вже є бачення, як збільшити цю кількість. Для прикладу, такі ж самі темпи виробництва — у компанії, що виготовляє французькі САУ «Цезар». У 2022 році українська система «Богдана» пройшла бойове хрещення під час битви за острів Зміїний, де показала свою ефективність.
Володимир Зеленський резюмує, що українська оборонна промисловість може вийти незабаром на виготовлення півтора-двох мільйонів снарядів для артилерії на рік.
Ілля СМІРНОВ,
політичний аналітик