Після статті в «33-му каналі» та візиту двох центральних телеканалів у глухе село Вила-Ярузькі Чернівецького району унікальна родина росіянина і японки із 5-ма дітьми стала сенсацією на всю Україну!

Адже Віталій та Ацуко знайшли саме на Поділлі свій куточок раю на березі річки Мурафи… Але своїм нелегальним статусом дуже дратують обласних чиновників! Бо, за Законом України, дауншифтери — офіційні нелегали, які вже більше 3-х років живуть та насолоджуються життям у звичайній подільській хаті! Дорослі на роботу не ходять, діти – в школу і садочок ні ногою… Навчаються вдома, сплять на підлозі, їдять екологічно чисту їжу, вирощують буряки, збирають мед і не мають телевізора!!!

Втім, наші посадовці вважають їх «дармоїдами», «аморальними особами без місця роботи», непрацюючими унікалами та трішки «сумашедшими», бо не платять податків, не бухають із місцевими та ігнорують школу із соцслужбами! Зате ця диво-сімейка має паспорти Росії та Японії, родичів за 10 тисяч кілометрів від Поділля, гроші на просте життя і купу проблем із документами на двох дівчаток-українок – Квітку та Миро! Чому ж їх хочуть депортувати через суд із України та настійливо «пропонують» оформити народжених у Могилеві-Подільському дітей громадянами однієї із 3 країн – України, Росії чи Японії?

Про майбутній Адміністративний суд, яким після 25 квітня лякають унікальну родину та погрожують виселенням до притулку нелегалів на Волині, стало відомо лише тепер… Коли після статті в нашій газеті начальник управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області прокоментував варіанти вирішення долі «японської родини» із Чернівецького району.

– За законами України, ці громадяни є нелегалами, які давно порушили термін перебування на території нашої країни, ігнорують приписи ДМС і вже сплатили штрафи за свої порушення, — зазначив Борис Наливайко. – Ми розуміємо їхню ситуацію і дали їм рік у квітні 2017-го, щоб вони належним чином оформили документи на двох народжених тут дітей… Але вони умисно зволікають із цим процесом і продовжують порушувати закони України. Тому нині в цій ситуації є три варіанти вирішення: оформити дітей як громадян Росії, Японії чи ми будемо вимушені через суд після 25 квітня вимагати депортувати цю родину з території України… Звісно, все має вирішити суд, бо доброї волі від громадянина Росії Вєтрова я не бачу, хоча він мене запевняє про бажання виїхати із України. Але дійсно у них є діти, які народились тут і не мають жодних посвідчень особи. Тому оформити їх можна або за правилами «землі», або «крові»… Якщо мама із татом, які, згідно з документами, не заявили їх як громадян Росії чи Японії, то це питання згідно з місцем народження має вирішитись, знову ж таки, в суді. Оскільки ці дорослі громадяни є нелегалами, то вони нічого не можуть офіційно вимагати у влади та ДМС… Я думаю, вони навмисно зволікають із оформленням дітей, які для них є своєрідним «захистом»…

Коли верстався номер, стало відомо, що голова російсько-японської родини Віталій Вєтров спеціально виїхав до сусідньої Молдови, щоб перетнути кордон і почати офіційно легалізовувати із отриманням паспортів громадян України своїх двох найменших дітей — Квітки та Миро! Але із Молдови назад в Україну до сім‘ї його не пустили, бо він порушив терміни перебування в нашій країні, сплатив 850 гривень штрафу на мості «Дружби» в Могилеві-Подільському і став «нев’їзним» в Україну як громадянин Росії на 90 найближчих діб!

Невже Адміністративний суд у Вінниці відбудеться без нього? Чи тут вже задіяна якась хитра схема «розділення» цієї унікальної родини на українців, росіянина та японців? Навіть не віриться, що двох дівчаток віком в 1,5 та 3 роки із українським корінням та японською мамою можуть примусово здати до дитбудинку чи в якусь нову прийомну родину?