Традиційно восени у Вінницькій громаді відновлюються перевірки на предмет спалювання сухої рослинності. Цим будуть займатися одразу вісім мобільних робочих груп, до складу яких входять працівники комунального підприємства «Муніципальна варта».
Інспектори вже проводять обстеження на предмет спалювання відходів рослинного, а також побутового та промислового походження. Порушників — штрафують.
Начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур розповідає, що у разі виявлення такого правопорушення інспектори складають протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУПаП і за порушення вимог Правил благоустрою. Сума штрафів передбачає від 340 грн до 1360 грн. За його словами, навіть зафіксовані залишки згарища будуть підставою для того, щоб притягнути до відповідальності власника домоволодіння.
«Вісім мобільних груп щоденно патрулюють територію Вінницької громади на предмет спалювання сухої рослинності. Звісно, особлива увага буде сконцентрована на приватному секторі, де мешканці прибирають городину та спалюють рештки рослинного походження», — каже Віталій Чигур.
Варто зауважити, що дим від спалювання сухих рослин шкодить не лише здоров’ю дітей та дорослих, а й забруднює навколишнє середовище оксидами азоту, чадним газом, бензопіреном, діоксинами тощо.
Найкращою альтернативою спалювання решток сухої рослинності є компостування. До речі, цим можуть займатися не лише люди, які мешкають у приватному секторі, а й жителі багатоповерхівок.
Начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Віталій Чигур закликав вінничан не ігнорувати правила та повідомляти про порушників до Ситуаційного центру (067 4-102-101) чи Цілодобової варти (1560, 0800 60 1560).
А що муніципальна варта протидіє спалюванню листя в грубі,абож в печі?