16 вересня ВАКС обрав запобіжний захід колишньому голові Дніпропетровської обласної адміністрації Валентину Резніченку у вигляді арешту або застави в 30 млн грн. Про це пише ЦПК.

У разі внесення застави він змушений буде: здати паспорт, не відлучатися за межі населеного пункту, в якому проживає, зʼявлятися за викликом детектива, прокурора чи суду, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи та носити електронний браслет, не спілкуватися з Голиком та іншими фігурантами.

Крім того, ВАКС обрав запобіжний захід ексголові Департаменту ЖКГ і будівництва Дніпропетровської ОВА Андрію Коломойцю. Суддя обрав запобіжку у вигляді застави в 15 млн грн. Захист розповідав, що у нього дві неповнолітні дитини, хвора мати, а також те, що він зарахований до аспірантури.

За даними видання, НАБУ та САП відкрили кримінальне провадження стосовно виграних тендерів ТОВ «Будінвест інжиніринг» на суму понад 1,5 млрд грн. Останньою керувала коханка Резніченка і фітнес-тренерка Яна Хланта. За даними слідства, під час робіт завдано державі 268 млн гривень збитків. Ще 1,2 млрд грн класифіковані як нецільове використання бюджетних коштів у рамках «Великого будівництва».

У справі, крім Голіка та Резніченка, фігурує ще ексзаступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко.

Якась дуже подібна правова схема стосується і ексочільника Донецької ОВА Павла Кириленка. Як ми уже повідомляли, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід очільнику Антимонопольного комітету у вигляді застави понад 30 млн грн.

Посадовця підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації.

Судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 16 вересня відмовили в задоволенні апеляції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та залишили в силі попереднє рішення не брати під варту очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Прокурор оскаржував рішення суду від 28 серпня. Тоді ж Вищий антикорупційний суд визначив голові АМКУ запобіжний захід у вигляді застави у 30 млн грн та зобов’язання носити електронний браслет.

Посадовця підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації. Сам посадовець обвинувачення відкидає.

Під час судового засідання сторона обвинувачення наполягала на тому, що Павла Кириленка треба взяти під варту, оскільки він може мати вплив на свідків у справі, а також через ризик того, що він може безперешкодно виїхати за кордон та не повернутись.

Однак, колегія суддів ухвалила рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку у вигляді застави понад 30 млн грн.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне Бюро розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили Кириленку підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.

За даними слідства, у 2020–2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.

До слова, Павло Кириленко – підполковник юстиції. З липня 2008 року працював в прокуратурі. У вересні 2017 року був призначений військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону. У червні 2019 року уряд підтримав призначення Кириленка на посаду голови Донецької ОДА. У вересні 2023 року Кириленко став головою Антимонопольного комітету України.