У роки лихоліття він свою роботу не припиняв. І сьогодні, в умовах жорстокої російської агресії, Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Садовського динамічно розвивається, живе і пульсує в одному ритмі з усією Україною!

– Ось кілька промовистих цифр — вперше в історії у сезоні 2023/2024  у нас було вісім прем’єр, зіграно 221 виставу, їх відвідали майже 44 тис. глядачів. Для  військовослужбовців, ветеранів, осіб з особливими потребами, для ГО “Я Маріуполь”, “Бахмут”, “Херсон- це Україна”, “Схід -СОС”,  для військових частин Нацгвардії, транспортної авіації та ін. ми працювали безкоштовно, – розповів Іван Педорук, директор театру, на прес-конференції 20 вересня. – Для аеророзвідки ми зібрали 200 тис. грн. і придбали дрон. Як відомо, дронів багато не буває. Для  ЗСУ віддали одноденний заробіток колективу – більше 70 тис. грн.

Активно трудиться весь наш колектив! Власними силами ми повністю відремонтували малу сцену, причому народні і заслужені артисти охоче в цьому допомагали. Оновлений весь театр, здійснено поточні ремонти у всіх приміщеннях, остаточно знято радянську символіку, відремонтовано автотранспорт, електрообладнання, сантехніку.

Багато цікавого буде у сезоні 2024/2025. Головна режисерка Таїсія Славінська, режисери-постановники Євген Карнаух і Григорій Сиротюк підготували п’ять прем’єр. Відкриє сезон 26 вересня комедійний детектив “Останній кат”. Безперечну цікавість викличе містично-романтична драма “Пригоди медведиків панда”. Для дітей — казкові “Пригоди в дивокраї Оз”. А ще буде комедія “Вісім люблячих жінок” і драма Лесі Українки “Касандра” . Виповнюється 20 років супервиставам-рекордсменкам “Ассо та Піаф”, “Потрібен брехун”, глядачі побачать їх восени. До речі, саме 20 років тому Вінницький муздрамтеатр отримав звання академічного!

Керівниця літературно-драматургічної частини театру Світлана Фіцайло, заступники директора Павло Третяков і Марія Скрипник розповіли про театральні нововведення. Підписані меморандуми про співпрацю з театрами Хмельницького, Черкас, Рівного, Житомира, будуть обмінні гастролі з ними. Виїзні вистави побачать жителі райцентрів Вінниччини. Триває проєкт “Аудіоопис для осіб з порушенням зору” разом з Вінницьким УТОСом. А з Вінницькою облрадою театр бере участь у проєкті “Знайди себе”. Працює “Театральна кав’ярня”, у найближчих планах — проєкт “Терапія театром”, це психоемоційна підтримка тих, кого обпалила війна.

На вінницьку трупу чекають театральні фестивалі “Мельпомена Таврії”, “Дніпро театр UA” . А у Багдаді, столиці Іраку, вінничани покажуть драму “За дверима”.

Абсолютною новинкою є запровадження подарункового сертифікату “Сила мистецтва”. Його можна купити у театральній касі і обміняти на вхідний квиток на будь-яку виставу нашого театру у будь-який час протягом 3-х місяців. Встановлено новий час початку вистав: велика сцена - 18.30 год. (вівторок-п’ятниця), вихідні — 17 год., мала сцена — 18 год., для дітей — 12 год.

Ірина ЗОНОВА