У поліцейському кінологічному центрі нещодавно з’явився новий вихованець – лабрадор Арні. Він приїхав до нас з Одеси і вже активно проходить підготовку. Перше знайомство «чотирилапого терапевта» з пораненими бійцями, які перебувають на лікуванні у відомчому шпиталі Вінниці, планується вже найближчим часом.
Психологи проаналізували, які методи реабілітації викликають у поранених найбільш позитивні реакції і дійшли до висновку, що першість займає – лікування із залученням собак. Спілкування і тактильний контакт з тваринами сприяють швидшому відновленню після важких травм, підтримують людей у стресі та депресивних станах. Цей метод реабілітації активно використовується у роботі з пораненими військовими у західних країнах і вже набирає обертів й в Україні.
У кінологічному центрі поліції Вінницької області каністерапія тільки впроваджується, тож службовий лабрадор стане першим таким реабілітологом. Упевнені, що у нього все вийде, адже в Арні досвідчена кінологиня, яка знає професійний підхід до службових собак.
Поліцейський лабрадор – молодий пес, йому 1 рік і 4 місяці. Щоб стати собакою-терапевтом, він пройшов спеціальний відбір. Для каністерапії собака повинен: любити людей та спілкування з ними, бути життєрадісним, керованим – реагувати на стоп-сигнали та команди кінолога, не бути агресивним.
«Зараз він проходить навчання і ми на першому етапі – соціалізації. Багато часу проводимо серед людей, гуляємо в парках. Песик дуже лагідний, йому нічого й не треба, аби його хтось погладив і погрався. Після занять я сама відчуваю себе окриленою. Мої собаки дають мені відчуття, що я потрібна, тому впевнена, що Арні обов’язково впорається з навчанням й невдовзі простягне свою лапку допомоги і нашим пораненим захисникам та полегшить їхню реабілітацію», – розповідає тренерка Арні – Ірина Юрченко.