“Земля поступово набирає в ціні. Якщо в 2021-му середня вартість була близько 39 000 грн/га, то зараз – 46 000 грн/га. Ціна в гривнях буде поступово збільшуватись. У наступні кілька років може зрости приблизно на 20%”, – повідомив міністр аграрної політики України Віталій Коваль.
При цьому він підкреслив: нині ринок землі поступово стає комерційним. Так:
у 2021 році понад 74 тис. земельних ділянок на понад 178 тис. га отримали нового власника;
за неповний 2024-й було відчужено понад 194 тис. ділянок, площею близько 400 тис. га.
Скільки коштує гектар землі в Україні
Загалом, за даними opendatabot, найдорожча земля нині в Івано-Франківській області. За гектар у середньому просять 134,2 тис. грн. На Київщині гектар коштує 78,5 тис. грн.
Серед лідерів також Полтавська область, де гектар землі коштує 61,2 тис. га. А також:
Львівська – 67,6 тис. грн;
Волинська – 66,6 тис. грн;
Тернопільська – 65,69 тис. грн.
Також стало відомо, що українські аграрії отримуватимуть від держави по 2 тис. грн. за 1 га угідь – проте лише за умови роботи на території бойових дій. Уряд затвердив відповідний порядок надання підтримки для сільськогосподарських виробників.
Як розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, підтримку буде надано також тим аграріям, які працюють на території можливих бойових дій. Втім, вони отримуватимуть менше – розмір допомоги становитиме 1 тис. грн. за 1 га угідь.
Прем’єр пояснив, що допомога надаватиметься в межах механізму надання спеціальних субсидій для аграріїв, які працюють у цих прифронтових регіонах. Відповідну постанову було ухвалено в середині серпня.
“Ми розуміємо, як важко сіяти та збирати врожай на цих землях та в цих громадах. Тому будемо підтримувати наших людей, які там працюють”, – сказав глава уряду.