Незмінний пріоритет Вінницької міської ради — стійкість. У бюджеті 2024 року на це виділили 1,2 млрд грн, а це — 40% коштів, які не входять до захищених статей.
MAN Lion’s City місто закупило задля покращення доступності для маломобільних груп населення, стійкості під час можливих блекаутів, збереження довкілля, комфорту пасажирів та водіїв.
Вони вийшли з конвеєра у 2018 році, мають гарний стан як за технічними характеристиками, так і зовні.
«Вінницька транспортна компанія продовжує розширювати автопарк низькопідлоговим громадським транспортом, яким зручно користуватись людям на кріслах колісних. Окрім того, вони працюють на природному газу, а перехід на екологічний вид транспорту є пріоритетним для громади. А ще вони будуть суттєвим підсиленням маршрутної мережі під час можливих блекаутів. Таке розширення автопарку, особливо під час російської агресії, надає гнучкості транспортній системі міста», — каже директор департаменту транспорту та міської мобільності Андрій Сорокін.
Спеціалісти підприємства облаштували автобуси валідаторами, дзеркалами, в які водій бачить ситуацію у салоні, інформаційною системою сповіщення пасажирів. Оновлений автопарк покращить якість пасажирських перевезень у Вінницькій громаді, кажуть у компанії.
Автобусний маршрут №19 сполучає Вінницькі Хутори з такими мікрорайонами як Замостя, центр міста та Вишеньку.
«Я працюю на заводі «Барлінек». Чекав у годину «пік» на зупинці свій автобус, приємно здивувався, коли побачив білий «MAN». Я задоволений якістю громадського транспорту міста. А коли його кількість збільшується — це великий плюс для жителів нашої громади, особливо тих, хто користується саме автобусами. Мені підходить саме цей маршрут, я їду ним на роботу без пересадок. Полюбляю вмоститись позаду, досить комфортні сидіння, він безшумний і зручний», — ділиться враженнями вінничанин Петро Ткачов.
Кінцева зупинка автобуса у Вінницьких Хуторах — поруч з ліцеєм. Тож комфорту це додасть і місцевим учням. Серед пасажирів і молодь, яка дістається з Вінницьких Хуторів на навчання у місто.