Поряд з грудневими Гемінідами та серпневими Персеїдами, найбільш передбачуваним та стабільним щорічним зорепадом є жовтневі Оріоніди. Вони майже завжди демонструють близько 15-20 метеорів на годину.
Метеорний потік Оріоніди зазвичай триває приблизно з 16 по 26 жовтня. Кілька швидких зорепадів можуть з’явитися вже на початку жовтня, а один-два затримуються аж до 7 листопада. Кількість зорепадів, які бачить один спостерігач, сягає максимуму — близько 20 на годину, коли небо ясне і темне, а радіант зорепаду біля кордону Оріона і Близнюків знаходиться високо в небі.
На жаль, цього року Оріоніди зіткнуться з величезною перешкодою. Коли рано вранці у понеділок (21 жовтня) метеорний потік досягне свого піку, майже всю ніч на небі буде висіти «щербатий» Місяць, що спадає. Отже, його відблиски серйозно ускладнять спостереження у 2024 році.
Метеори називаються «Оріонідами» тому що, здається, розлітаються віялом із ділянки неба, що розташована на північ від червонуватої зірки Бетельгейзе — однієї з найяскравіших у сузір’ї Оріона.
У даний час Оріон випереджає нас у нашій подорожі навколо Сонця і повністю піднімається над східним горизонтом лише після 23:30 за місцевим часом. Найкращі метеоритні потоки спостерігаються в досвітні години, близько 5 ранку — тоді Оріон буде найвище в небі в напрямку на південь.
Оскільки знаменитий тризірковий пояс Оріона простягається через небесний екватор, Оріоніди є одним з небагатьох відомих метеорних потоків, які можна однаково добре спостерігати як з Північної, так і з Південної півкуль.
Зазвичай метеори Оріоніди тьмяні і їх не дуже добре видно з міст, тому варто знайти безпечну сільську або приміську місцевість, щоб побачити найкращу активність зорепаду. Після піку в понеділок вранці, активність почне повільно знижуватися, повернувшись до рівня близько п’яти зорепадів на годину приблизно 25 жовтня.