Свято Хелловін (Halloween) прийшло в Україну відносно недавно, та одразу знайшло своїх прихильників і противників.
Хелловін (або ще Геловін) — це видозмінене свято древніх кельтів під назвою Самайн. Він означав закінчення збору врожаю.
Також цього дня вшановували предків. За легендами тоді на землю поверталися душі померлих, а разом з ними — різна нечисть. Саме тому в цей день заведено виряджатися у різних монстрів, адже маскування було спробою обдурити злих духів. З гарбузів вирізалися голови страхіть, всередині яких підпалювали свічку.
В Україні це свято сприймають неоднозначно. Це пов’язано з нашими багатовіковими традиціями, культурною спадщиною, релігією тощо.
Щороку дата Хелловіну незмінна: його святкують у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Цьогоріч весь світ відзначатиме Хелловін з четверга на п’ятницю.
Чому Хелловін святкують 31 жовтня? Таку дату обрали не випадково.
Річ у тому, що кельти ділили рік на дві рівні половини: перший період тривав з травня по жовтень, його вважали добрим і світлим. Натомість період з листопада по квітень був холодним і, відповідно, часом найбільшого зла і темряви.
Ніч із 31 жовтня на 1 листопада була межею між цими двома відрізками року. До речі, ніч з 30 квітня на 1 травня для кельтів була часом, коли добро і світло нібито повертаються на землю. За їхніми уявленнями, саме на Хелловін між нашим світом і світом духів відчиняються невидимі двері, через які покійні родичі можуть навідати своїх нащадків.