За 9 місяців 2024 року на спецпенсії держава витратила майже 88 млрд гривень, а до кінця року ця сума становитиме майже 120 мільярдів. Про це йдеться у тексті ЕП.
В Україні нараховується 6867 прокурорів-пенсіонерів, значна частина яких отримує пенсію, продовжуючи працювати на своїх посадах.
Крім прокурорів спеціальні пенсії від держави отримують ще й судді, колишні держслужбовці, правоохоронці та військові.
Відомо, що на початку 2023 року середній розмір пенсії прокурора був у 4,5 раза більший, ніж середня пенсія в Україні (21,5 тисячі гривень), а грошове утримання суддів – у 21 раз – 96 тисяч гривень.
Спеціальні умови виходу на пенсію передбачені і для осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Вони станом на початок 2023 року в середньому отримували 11,4 тисячі гривень.
Крім цього, пільги при виході на пенсію держава гарантує ще низці категорій осіб. Наприклад, для тих, хто працював на роботах зі шкідливими умовами праці.
Загалом в Україні за даними Мінсоцполітики нараховується 10,28 млн пенсіонерів, з яких спецпенсію за різними законами отримують 780,2 тисячі осіб.
Середня “звичайна” пенсія в України становила на початок 2023 року 4623 гривні.
На армію віддайте, а не на утримання дармоїдів!
Як це так хто придумав таку формулу, просидів в теплі в кабінеті платили зароб. плату з наших відрахунків і ще вийшов на пенсію йому нарахували таку пенсію що на голову не налазить. Чому людині яка працювала на полі,фермі, заводі, фабриці на вулиці на морозі .в жару випускала продукцію годувала,одівала прокурора,судю, міліцію .Хто дав більший прибуток державі поліціянт, судя чи прокурор чи простий роботяга розясніть мені будь ласка. Вони зараз всі здорові як бики в міліції пенсія за 25 років 10 тис і бльше а роботяги за 35-40 років від 2 500до5тис. гр де справедливість