Перший етап цієї послуги пройшли іще десять родин ветеранів. У п’ятому заїзді взяли участь 10 подружніх пар з Городківської, Мурованокуриловецької, Липовецької, Барської, Літинської, Чечельницької, Тиврівської, Ладижинської, Вороновицької та Тульчинської громад.
Наприкінці заїзду перша заступниця начальника ОВА Наталя Заболотна зустрілася з ветеранами та їх дружинами.
«Побачивши наших учасників, у мене склалося враження, що це люди, які товаришують між собою не один рік та бачаться точно не вперше у житті», — зауважила посадовиця.
Розповідаючи про результати заїзду, Наталя Заболотна повідомила, що обласній команді соціальних працівників і психологів вдалося не лише створити дружню атмосферу та згуртувати колектив, а й розкрити потенціал кожної людини.
«Проводилися як групові, так і індивідуальні заняття, під час яких проводили вправи, що дозволяли нашим ветеранам поринути у спогади дитинства. Одним із таких завдань було створення будинку мрії з пластиліну». – зазначила перша заступниця начальника ОВА.
Ветеран, який скористався послугою з соціальної адаптації, поділився власними враженнями від занять: «Перші дні хотіли затягнути мене в дитинство. Я думаю: навіщо воно мені — ліплення з пластиліну? А на другий день вже змінив думку: було цікаво, треба піти на наступні заняття».
До слова, спочатку наші захисники скептично ставилися до психологів. Багато хто вважав, що ця програма радше підходить для дружин. Дехто навіть уперше в житті спілкувався з психологом. Однак до кінця заїзду всі змінили свою думку: програма сподобалася, і більшість відзначила її позитивний вплив.
«Єдине прохання – залучати якомога більше родин ветеранів до отримання цієї соціальної послуги. А наші першопрохідці вже готові популяризувати її серед побратимів». – підкреслила Наталя Заболотна.
Перша заступниця начальника ОВА акцентувала, що над залученням ветеранів та їхніх родин до послуги соціальної адаптації планують працювати й надалі.
«Чути вдячність від наших ветеранів дуже приємно. Але насправді це ми їм вдячні, і саме так повинно бути. Родини наших Захисників просто хочуть знати, що є люди поруч, які можуть допомогти, і ми робимо для цього все від себе залежне». — резюмувала посадовиця.
Довідково:
Послуга соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей – це соціальна послуга, мета якої допомогти відновити фізичне і ментальне здоров’я, зміцнити родинні зв’язки, підтримати соціальну незалежність, активність та професійний розвиток ветеранів. Перший етап послуги включає психосоціальне відновлення ветеранів, ветеранок та членів їхніх сімей на базі санаторного закладу. У санаторії з ветеранами працює команда фахівців, які пройшли спеціальне навчання та мають досвід роботи з військовими. Усього за цей період послугою з соціальної адаптації вдалося охопити 54 родини ветеранів, а загалом це 133 особи.
Якщо у ветеранів, військовослужбовців, членів їхніх сімей виникають запитання, просимо звертатись в управління у справах ветеранів війни, департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА, телефони: 0432327237, 0688476184 та 0632614086.