В Україні передбачено механізми конфіскації незаконно одержаних керівниками медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) мільйонних коштів як хабарів у правовій системі.

Таку заяву зробив голова Верховного суду Станіслав Кравченко у коментарі українським журналістам.

Нещодавно голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик здивував суспільство заявою про неможливість такої конфіскації через відсутність процедури. Це спонукало медійників звернутися за коментарем до ВС:

– Думаю, що в держави достатньо правових механізмів, щоб визначитися з такими речами, – заявив у відповідь голова Верховного суду.

За його словами, в Україні є конкретні правові механізми для конфіскації коштів, які визначають під час розслідування кримінального провадження. Має бути чітка процедура, наголосив Станіслав Кравченко.

Хабар може бути визнано неправомірною вигодою, якщо йдеться про обшуки у рамках кримінального провадження. За його словами, якщо лише частина цих коштів буде визнана незаконно отриманою, то може бути загальна конфіскація.

Голова Верховного суду зазначив, що за останні 10 років значно змінилося антикорупційне законодавство, окрім статті 368 Кримінального кодексу України за фактом неправомірної вигоди.

Станіслав Кравченко розповів, що зараз є певне поняття, а саме незаконне збагачення. Для процедури спеціальної конфіскації має бути доведено, що ці кошти одержано злочинним шляхом.

З цієї причини у керівників МСЕК можуть конфіскувати кошти за процедурою загальної конфіскації, а також за спецконфіскацією. Кошти від конфіскації надходять лише у дохід держави, резюмував голова Верховного суду.