Ініціює перевірку той самий Смірнов, що підозрює у плагіаті ректорку Вінницького медвузу
Ректора Київського політехнічного інституту (КПІ) Анатолія Мельниченка звинувачують в академічному плагіаті. У його дисертації на тему “Перетворені форми у виховних практиках сучасного соціуму” знайшли тексти з інших джерел, здебільшого без належного цитування.
Про це повідомив колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов з посиланням на аналіз виявленого плагіату, який опублікований на ресурсі “Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях”.
Як йдеться в аналізі, чимало фрагментів тексту дисертації Мельниченка запозичені з інших джерел, зокрема – праць російських авторів, які описують релігійні феномени та патріотичне виховання.
В аналізі зазначається, що запозичені уривки не завжди містять належні посилання, а деякі російські терміни просто замінені на українські еквіваленти.
Експерти виявили плагіат з книги В. Н. Никитина та В. Л. Обухова “Религиоведение. Вероучения религий мира”, звідки Мельниченко позичив низку описів релігійної патології.
Також виявили значні схожості з російською статтею про патріотичне виховання, написаною Володимиром Лутовіновим та Євгеном Радіоновим. Щоправда, в Мельниченка нібито замінені основні поняття.
“Мельниченко замінює “патриота России” на “патріота держави”, “Россию” – на “власну державу”, “идеи Отечества” – на “ідеї Вітчизни”, “защитника Отечества” – на “патріота своєї Вітчизни”, слова “реформирования России” на “реформування сучасної України”, – йдеться в аналізі.
Нагадаємо, Мельниченко протягом 2015-2021 років був членом комісії КПІ з питань етики та академічної доброчесності. У період 2016-2019 років він входив до складу науково-методичної підкомісії “Академічна доброчесність” Міністерства освіти і науки України, відповідальної за розробку критеріїв доброчесності у науковій спільноті.
Ось такими доброчесними у нас часом бувають науковці.
Петрушенко і Мельниченко одного поля ягоди – злочинці від науки
Точно.