Перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розповіла про ключові аспекти ветеранської політики в області та плани з її розвитку.
Наталя Заболотна підкреслила, що основне завдання ветеранської політики – забезпечити всі потреби військовослужбовців, які повертаються до цивільного життя.
«Чим довше триває війна, тим більш важливими та чутливими для нашого суспільства стають питання дотримання прав ветеранів війни й розвиток системи їх соціального захисту, медичного забезпечення, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, а також гідного вшанування пам’яті та формування образу ветерана у суспільстві. Це питання потребує максимальної участі наших громад. І важливим фундаментом цієї роботи мають стати структурні підрозділи з питань ветеранської політики», – зазначила посадовиця.
З метою покращення координації на Вінниччині створено новий департамент ветеранської політики. Він буде відповідати за надання допомоги ветеранам на обласному рівні, організовувати співпрацю з місцевими громадами та надавати консультації з питань соціального захисту.
Наталя Заболотна також повідомила про плани створити ветеранські простори в районах області на умовах міжмуніципального партнерства.
«Не всі громади мають фінансові можливості для створення окремих ветеранських просторів. Тут можливий механізм, який ми розглядаємо, – створення ветеранського простору у тих громадах, які є районними центрами, шляхом міжмуніципального партнерства. Щоб він дофінансовувався громадами, які входять до складу району, і обслуговував ветеранів, які у них проживають», – пояснила Наталя Заболотна.
Наразі в області вже функціонують три ветеранські простори, всі розташовані у Вінниці. Незабаром у місті планується відкриття ще одного. Окрім того, активні роботи з підготовки до створення ветеранських просторів розпочато у Могилів-Подільській та Барській громадах.
«Ветеранські простори мають стати опорною точкою та основним інструментом усієї ветеранської роботи у громадах. Там, де вони вже створені, ветеранські простори перебирають у місцевої влади левову частку роботи із комунікації з ветеранами», – підкреслила Наталя Заболотна.
Таким чином, Вінниччина активно працює над створенням мережі підтримки ветеранів, розширюючи можливості для їхньої реабілітації та повернення до мирного життя.
Сергій ГОДУН